Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

Nagehan Alçı: Atatürkçülük ideolojisine Fatiha okuyabiliriz

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Atatürkçülük ideolojisinin öldüğünü savunarak; 'Ruhuna Fatiha okuyabiliriz' dedi.

Nagehan Alçı: Atatürkçülük ideolojisine Fatiha okuyabiliriz
  • 15 Haziran 2020, Pazartesi 21:17

Habertürk gazetesi AKP’li yazarı Nagehan Alçı, Ayasofya ile ilgili bugün yazdığı yazıda Atatürkçülüğün öldüğünü savundu.

Nagehan Alçı, bugünkü “Ayasofya’yı ibadete açarken gayrimüslimlerin taleplerine de kulak vermek şart” başlıklı yazısında, “Atatürkçülüğün ruhuna El Fatiha okuyabiliriz. Bu gelenek adeta öldü. 1960’ların siyasi konjonktüründe ortaya çıkmış üçüncü dünyacı ve Batı düşmanı sol Kemalizm ise Atatürk bağlamında seküler kesimde hegemonik ideoloji haline geldi.” ifadelerini kullandı.

Alçı, “Dün Ayasofya konusunda mütedeyyin kesimin duygularını ve özlemini seküler insanlar olarak anlamamız gerektiğini yazdım. Ayasofya’nın ibadete açılmasını destekledim. Öte yandan İstanbul’un ulu camisi Ayasofya ibadete açılırken aynı şekilde gayrimüslim vatandaşların da hassasiyetlerini ve taleplerini anlamamız gerektiğini ifade ettim. Bugün gayrimüslimlerin hakları ve özgürlükleri konusunda bir muhasebe yapmak istiyorum.” görüşünü savundu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: