Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Mutant virüs için araştırma önergesi reddedildi

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur'un "Yeni mutant virüslerin tespiti ve yayılmasını önlemek için gerekli önlemlerin alınması" hakkındaki araştırma önergesi AK Parti ve MHP'nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmedi.

Mutant virüs için araştırma önergesi reddedildi
  • 04 Mart 2021, Perşembe 5:55

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un 18 Şubat tarihinde TBMM’ye sunduğu önergede yeni varyantların, doğru önlemler alınmadığında eski virüslerin yerini almasının olası olduğu belirtilerek, ülkemizde aşılara dirençli Güney Afrika varyantının yanında önceki virüse göre daha bulaşıcı olduğu değerlendirilen İngiltere ve Brezilya varyantının da tespit edildiği hatırlatılmıştı.

AK PARTİ VE MHP ‘RED’ OYU VERDİ

Bu kapsamda meclis araştırması açılması önerisi sunulmuştu.

Önergede şu ifadelere yer verilmişti:

“Yeni mutant virüslerin yol açabileceği salgın dalgalarının engellenmesi için doğru yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi, aşı tedarikinde ve aşılama süreçlerinde yaşanan sorunların tespiti ve çözümler bulunması, kısıtlama önlemlerinin doğru uygulanması ve doğru esneme yöntemlerinin araştırılmasına ek olarak, bu politikaların yurt dışındaki muadilleri ile kıyaslanarak ülkemize uygun çözümler geliştirilebilmesi amacıyla Anayasa’ın 98. Maddesi TBMM İçi Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.”

Araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık