Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

Mustafa Akıncı'nın skandal açıklamalarına Beştepe'den cevap!

Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı'nın "Barış Pınarı desek de akan su değil kandır" değerlendirmesiyle, harekat ile ilgili diyalog ve diplomasi çağrısı yapması Ankara'nın tepkisini çekti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bu açıklamalar için "Akıncı'yı esefle kınıyorum" ifadesini kullandı.

Mustafa Akıncı'nın skandal açıklamalarına Beştepe'den cevap!
  • 13 Ekim 2019, Pazar 12:55

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Barış Pınarı operasyonunun, eli kanlı terör örgütü PKK/PYD'ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı'yı esefle kınıyorum.

1974 Kıbrıs Barış Harekatında, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan Kahraman Ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye’de Barış Pınarı harekatı ile verdiğimiz mücadele aynı ruhla yapılmaktadır.

Akıncı’nın bugün Cumhurbaşkanı sıfatı ile yaptığı açıklama tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır. Bu talihsiz açıklamanın Kıbrıs Türkü'nün görüşünü yansıtmadığına inanıyorum.

Ülkemizin yürüttüğü haklı mücadeleyi hiçe sayan bu yaklaşım, kalpleri her zaman Türkiye ile atan Kıbrıs Türk halkının vicdanında mahkum olacaktır.

Mustafa Akıncı'dan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal çıkış! Mustafa Akıncı'dan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal çıkış!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık