Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.222
  • Euro 10.7186
  • GR ALTIN 524.47
  • ÇEYREK 860.44

Mustafa Akıncı'dan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal çıkış!

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada Barış Pınarı Operasyonu'nu desteklemediğini belirtti ve şok ifadeler kullandı.

Mustafa Akıncı'dan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal çıkış!
  • 13 Ekim 2019, Pazar 11:59

Akıncı, "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" ifadelerini kullandı.

Mustafa Akıncı'nın açıklaması şöyle:

- Bazen sessiz kalmak söyleyecek sözünüz olmadığından değildir. Bazen durumlar o kadar karmaşıktır ki, bazı kestirmecilerin kolaycılığında 'Evet' ya da 'Hayır'la geçiştirilmesi mümkün değildir. Söyleyeceklerinizle durumu etkileme olanağını göremediğiniz durumlarda sessiz kalmak da gerekebilir. Ancak Türkiye’nin Suriye’deki son operasyonu konusunda sürekli üzerime geliniyor. Kimi görüşümü merak ettiğinden, ama bir çoğu da kendi politik amaçlarına malzeme yapmak telaşı ile sabırsızlanıyor. Bazı çok bilmişler de bu sessizlik üstüne komplo teorileri bile icat etmeye başladılar. Bu durumda ne düşündüğümü açıklamak kaçınılmaz oldu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık