Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2914
  • Euro 10.1228
  • GR ALTIN 489.09
  • ÇEYREK 803.04

Müslüman aileye ‘İncil’ şoku

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Akkese Mahallesi’nde yaşayan bir aile, 18 yaşındaki çocuklarına gelen bir kargo ile şaşkına döndü.

Müslüman aileye ‘İncil’ şoku
  • 19 Ocak 2021, Salı 12:35

Çocukları E.G.’ye ücretsiz gönderilen kargoyu teslim alan aile, paketi açtıklarında hayatının şokunu yaşadı.

Tanımadıkları bir kişi tarafından, bir kitap firması aracılığı ile ‘İncil’ ve Hıristiyan dini içerikli kitaplar ile birlikte kiliselerin adreslerini gösteren bir de kartvizit gönderildi.

Milligazete'nin aktardığı habere göre; Ordu’da yaşayan Müslüman bir ailenin 18 yaşındaki çocukları E.G.’ye, bilgisi dahilinde olmadan İncil gönderildi. Ücretsiz gönderilen kitabı alan genç, “Ailem bana sen mi sipariş verdin, diye sordu, Müslümanım, Kur’an-ı Kerim gelse sevinirdim” dedi.

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Akkese Mahallesi’nde yaşayan bir aile, 18 yaşındaki çocuklarına gelen bir kargo ile şaşkına döndü. Çocukları E.G.’ye ücretsiz gönderilen kargoyu teslim alan aile, paketi açtıklarında hayatının şokunu yaşadı.

Tanımadıkları bir kişi tarafından, bir kitap firması aracılığı ile ‘İncil’ ve Hristiyan dini içerikli kitaplar ile birlikte kiliselerin adreslerini gösteren bir de kartvizit gönderildi. Şaşkına dönen baba Osman G., oğlundan şüphelendiklerini dahi belirtirken, 18 yaşındaki çocukları E.G. ise Kur’an-ı Kerim ve İslam dini içerikli kitaplar gelseydi mutlu olacağını, gelen kargoyu ilk fırsatta geri göndereceğini belirtti.

“KUR’AN-I KERİM GELSE SEVİNİRDİM”

E.G., “Kargo, gönderici ödemeli geldi. Elhamdülillah Müslümanım, neden böyle şeyleri araştırma isteği duyayım. Ben ve ailem de çok şaşırdı. Hatta beni, ‘sen mi sipariş verdin’ diye zorladılar ama benim böyle bir siparişte bulunma imkânım yok. İncil yerine Kur’an-ı Kerim gelse ailem ve ben de sevinirdim. Benim şaşırdığım yön ise bu kitapların Müslüman bir bireye gelmesi. Bence çocukları kandırmaya yönelik yapılan bir eylem olabilir, lütfen bunlara kanmasınlar” diye konuştu.

“ÇOCUĞUMDAN ŞÜPHELENDİM”

Kargoyu teslim alınca oğlundan şüphelendiğini dahi ifade eden baba Osman G., “Kargo şirketinden bir kargo geldi. Kargonun nerden geldiğini bilmiyorduk ve merak edip açtığımızda İncil ve diğer Hristiyanlık dini ile ilgili kitaplar çıktı. Yani şaşırdık ve Elhamdülillah Müslümanız. Bizim kitabımız Kur’an-ı Kerim ve bize İncil gelmesi şok etti ve şaşırdık. Oğlumdan şüphelendim ve kendisinin sipariş verip vermediğini sordum. İstemediğimiz halde bu kargo bize geldi” şeklinde konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık