Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Müsavat Dervişoğlu 'Bari bu yükü vatandaşın omzundan alın' dedi ve Hükümete çağrıda bulundu!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, korona virüsle mücadele için alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara kesilen para cezalarının iptal edilmesini talep etti.

Müsavat Dervişoğlu 'Bari bu yükü vatandaşın omzundan alın' dedi ve Hükümete çağrıda bulundu!
  • 31 Mayıs 2020, Pazar 11:00

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, korona virüsü ile mücadele için alınan tedbirler ve sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara kesilen 3 bin 150 liralık cezaların iptalini istedi.

Devişoğlu, “Devletin şefkatli elini yok sayıp, cezada aslan kesilmek, devlet yönetimine yakışmaz. Vatandaş devletine isyan etmedi ve fedakarlık yaptı. Devlete düşen de, bu fedakarlığı karşılıksız bırakmayıp, zaten kanuna uygun olmayan cezaları iptal etmektir. Milletin sırtına bir de 3 bin 150 liralık ceza yükünü bindirmeyin” açıklamasını yaptı.

YASAK YERİNE KISITLAMA

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Dervişoğlu, bugüne kadar 192 bin 221 vatandaşa 600 milyon lirayı aşkın ceza kesildiği de belirtti.

İktidara çağrıda bulunan Müsavat Dervişoğlu, “Yasak, kısıtlama adı altında uygulandı. İktidar bunu yasalar çerçevesinde yapsa, devletin de vatandaşına karşı yükümlülükleri olacaktı. Bu nedenle yasak yerine kısıtlama sözcüğü kullanıldı. Sokağa çıkma yasağı denilemeyen bir uygulamayla vatandaşımıza ceza kesildi” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık