Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0863
  • Euro 9.7011
  • GR ALTIN 451.33
  • ÇEYREK 740.23

Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti?

İşte Türköne gerçeği...

Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti?
  • 25 Haziran 2020, Perşembe 19:36

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne için "Yeniden yargılansın" talebinin ardından Türköne'nin Alparslan Türkeş ve MHP'ye hakaret ettiği, PKK elebaşlı Öcalan içinse paşalık istediği ortaya çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne'nin yeniden yargılanması gerektiğini açıklamıştı. 

Bahçeli, şöyle konuşmuştu:

"MÜMTAZER TÜRKÖNE DAVAMIZA HİZMET ETMİŞ BİR İSİM"

"Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz’er Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır."

BAŞBUĞ TÜRKEŞ'E HAKARET!

Bahçeli bu talepte bulunurken, arşivden Mümtazer Türköne'nin MHP ve Alparslan Türkeş'e hakaretleri çıktı. Türköne, bebek katili Abdullah Öcalan'a ise paşalık verilmesini, PKK'lı teröristler içinse af çıkarılmasını istiyor.

2009 yılında Aksiyon dergisine röportaj veren Türköne, MHP'li milletvekillerine hakaretler ediyor ve partinin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'i de sevmediğini belirtiyor.

"BOZKURT FİGÜRÜ TÜRKLERİN DEĞİL"

Türköne ayrıca, 'Bozkurt' simgesinin Türklük'le bir alakası olmadığını ve Ergenekon Destanı'nın 'yalan' olduğunu iddia ediyor.

Mümtazer Türköne, şunları kaydediyor:

TÜRKEŞ DÖVECEK ZANNETTİM

"1978'de, Maraş Olayları'ndan sonra sıkıyönetim ilan edildi ve bütün solcu dergiler kapatıldı. Ben de o zaman Genç Arkadaş dergisini çıkartmaktaydım. Bizim dergi kapanmadı. Ertesi hafta bir başyazı yazdım ve dergimiz kapandı. Biraz da kapansın diye yazmıştım. Çünkü kanıma dokunmuştu, bütün sol dergiler kapatırken niye bizi adam yerine koyup kapatmıyorlar diye. Yanımda da Namık Kemal Zeybek vardı. Türkeş beni fırçaladı. Dövecek zannettim, üzerime yürüdü. Hakaret etti."

"BANA 9 IŞIK'I SORDU"

"Bana 'Komünist isen komünistlerin, İslamcı isen İslamcıların yanına git. Ne işin var senin burada' dedi. Çok ağır bir laf. Bana 9 ışığı sordu, hazırol vaziyette. Ben cevap vermedim. Çünkü çok sinirlendim. Onuruma dokundu."

"MHP'LİLER HER TÜRLÜ ÖDÜNÜ VERMEYE HAZIR SİYASETÇİLERDİ"

"Bizler DP'li ailelerin çocukları idik. Mesela ben Türkeş'i hiçbir zaman sevmedim. Hiç Türkeşçi olmadım. Korkuya dayalı bir otoritesi vardı. Hatta ben MHP'li de olmadım. Partiyi ve milletvekillerini, yani işte bir elleri yağda bir elleri balda, her türlü ödünü vermeye hazır, esnek politikacılar olarak görürdük."

APO'YA PAŞALIK, PKK'LILARA AF

Türköne, 2009 yılında Zaman gazetesinde yayımlanan yazısında Osmanlı’nın isyan bastırmak için affettiği elebaşılarını “başıbozuk paşası” olarak sürüp, maaş bağladığını savundu. Abdullah Öcalan için de benzer bir fomül uygulanmasını öneren Türköne,  “Osmanlı gibi büyük düşünülmesini öneriyorum. Yani Apo’ya paşa rütbesi verilebilir. Osmanlı mantığıyla yaklaşırsanız, Bodrum Türkbükü’ne gönderilmesini öneriyorum” demişti.

PKK açılımının savunucularından olan Türköne, örgüt militanlarına af çıkarılmasını isteyerek “Af olmadan bu iş çözülmez. Psikolojik eşiğin açılması için bu affın gerçekleşmesi lazım.” demişti.

Yeniçağ

Mümtazer Türköne'nin meğer ne çok seveni varmış! Mümtazer Türköne'nin meğer ne çok seveni varmış!

Bahçeli: Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir Bahçeli: Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık