Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2152
  • Euro 10.7572
  • GR ALTIN 527.83
  • ÇEYREK 866.12

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar!

BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu CNN Türk'te katıldığı canlı yayında babasının helikopter kazasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar!
  • 12 Nisan 2021, Pazartesi 14:46

Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, "İki tane jet var burada ve alt alta uçuş yapıyorlar. Birbirlerine 80 metre daha yakın uçuş yapıyorlar. Bunu yapmalarının sebebi altta kalan jetin radarda görünmemesi. İki jet uçuyor ama radarda tek jet olarak görülüyor." ifadelerini kullandı. 

"İki jet uçuyor ama radarda tek jet olarak görülüyor"

Günboyu'nda yer alan habere göre; CNN Türk'te yayınlanan "Ne oluyor?" adlı programda gazeteciler Göksu Öngören ile Nedim Şener'in sorularını yanıtlayan Furkan Yazıcıoğlu, helikopterin radardan nasıl çıktığını da anlattı. 

Yazıcıoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Gördüğümüz şu; orada eylemde operasyonda bulunmuş ana üç tane jet görüyoruz. Bu jetlerden bir tanesi operasyonu yapıyor. İki tane jet var burada ve alt alta uçuş yapıyorlar. Birbirlerine 80 metre daha yakın uçuş yapıyorlar. Bunu yapmalarının sebebi altta kalan jetin radarda görünmemesi. İki jet uçuyor ama radarda tek jet olarak görülüyor. Alttaki jet kopup dalışa geçiyor dalışa geçtikten sonra helikopterin üzerine bir bindirme yapıyor. Tekrar radarda göründüğü noktada da ses hızını aşmış bir şekilde tekrar görüyoruz onu."

"YANLIŞ ANLAMASINLAR"

"Bizi izleyenler yanlış anlamasınlar. Helikopterin öyle dibinden geçmesine falan gerek yok. Bunlar çok güçlü makineler. Savaş jeti bunlar. Sivil bir helikopteri çok rahat bir biçimde yaprak gibi atabilecek bir güce sahip. Etki mesafesi çok uzun. Birkaç metre yukarıdan bu eylemi bulunması bile bu hava koridorunu bile bile türbülans oluşturup helikopterin kontrolünü pilotun elinden almasına yetiyor. Ve bunu yaptıktan sonra tekrar tırmanışa geçiyor. Biz o tırmanışa geçtiği noktada da radarda onu ses hızını aşmış bir şekilde görüyoruz."

"YENİ DELİLLER VAR AMA..."

Öte yandan Furkan Yazıcıoğlu, "Dosyada bir arpa boyu yol atamadık. Yeni deliller veriler geliyor ama maalesef ama hala yargılama sürecinde bir adım ileriye gidemiyoruz. Dört davamız vardı bizim; bir tanesi devam ediyor" diye konuştu.

Hakkı Öznur: Aramadılar, kurtarmadılar... Keş Dağları'nda Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit edilmesini beklediler! Hakkı Öznur: Aramadılar, kurtarmadılar... Keş Dağları'nda Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit edilmesini beklediler!

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun yeri 1,5 km'ye kadar tespit edilmiş Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun yeri 1,5 km'ye kadar tespit edilmiş


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık