Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8648
  • Euro 10.4146
  • GR ALTIN 498.94
  • ÇEYREK 818.13

Muharrem İnce yeni parti kuracağını açıkladı

Muharrem İnce, gazeteci Fatih Portakal'ın 'Siz parti kuracak mısınız, öyle bir niyetiniz var mı?' sorusuna, "Kuracağız" yanıtını verdi. İnce, partinin ismi ve logosunun hemen hemen hazır olduğunu, Memleket Hareketi'ne yakışır bir ismi olacağını ifade etti.

Muharrem İnce yeni parti kuracağını açıkladı
  • 08 Aralık 2020, Salı 15:41

'Memleket Hareketi' başlatan Muharrem İnce yeni parti kuracağını duyurdu.

Youtube'da gazeteci Fatih Portakal'ın kanalına konuk Muharrem İnce, yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu.

Portakal'ın 'Siz parti kuracak mısınız, öyle bir niyetiniz var mı?' sorusuna İnce, "Kuracağız" yanıtını verdi.

"Şu anda bütün partiler birbirine benziyor" diyen İnce, "Yeni başkanlık sisteminde, son Anayasal değişiklik ile birlikte güven oyu yok, gen soru yok. CHP'de de güven oyu, gen soru yok. Türkiye'nin Anayasası, AKP, CHP... Birbirinden farkları kalmadı" ifadelerini kullandı.

İnce, açıklamasına şöyle devam etti: "Partinde olmayan bir şeyi ülkene getiremezsin. Cumhuriyet Halk Partisi'nde demokrasi kalmamıştır artık. Hiçbir alanda yoktur. Belediye meclis üyelerini genel başkan yardımcısı yazıp gönderiyorsa ne demokrasisinden bahsediyoruz. Kimsiniz siz? Ele geçirdiniz partiyi. Oturdunuz oraya koltuklarınıza, tüzüğü değiştirdiniz, sen beni seç, ben seni seçeyim... 1400 adamı ayarlayacaksın belediyelerle, şunlarla, bunlarla... Partide demokrasi yoksa Türkiye'ye demokrasi getirme şansın yoktur. Kendi evinde olmayanı Türkiye'ye getirme şansın yok. Onun için bunlara meydan okuyacağım, asla susmayacağım."

PARTİNİN İSMİ VE LOGOSU BELLİ Mİ?

Portakal'ın 'Partinin ismi, logosu, her şey belli mi şu anda?' sorusuna İnce, "Hemen hemen. Memleket Hareketi'ne yakışır bir isim olacak" yanıtını verdi.

İnce açıklamasında şunları ifade etti: "Şu anda Avrupa'daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, genel başkanın üyelerle seçimini öngören, Siyasi Partiler Yasası'nı bir şekilde aşarak aidat ödeyen, plazalarda Hazine parasıyla geçinmeli bir parti değil. Küçük ama iletişim kurulabilen, ekonomik çünkü fazla paramız yok. Kiralık bir otobüsümüz var. Farklı bir şey yapacağız biz Türkiye'de. Hesapları şeffaf olacak."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık