Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6743
  • Euro 10.1769
  • GR ALTIN 491.24
  • ÇEYREK 806.05

Muharrem İnce: Türkiye’nin namuslu bir basına ihtiyacı var!

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, 52 ilde teşkilatma çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. İnce "18 Eylül’de seçime girme hakkını elde edeceğiz" dedi. AKP iktidarına yüklenen Muharrem İnce, "Türkiye'nin namuslu bir basına ihtiyacı var" dedi.

Muharrem İnce: Türkiye’nin namuslu bir basına ihtiyacı var!
  • 21 Ağustos 2021, Cumartesi 19:33

Memleket Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, “17 Mayıs'ta dilekçemizi verdik. Şurada 2-3 ay geçti. Türkiye’de 52 ilde örgütlendik. 18 Eylül'de büyük kurultayımız var. O zaman hep birlikte seçime girme hakkını elde edeceğiz” dedi.

İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

* Gençler, ülkeyi terketmek yok. Bunun hayalini kurmak yok. Yabancı ülkelerle ilgilenmek yok. Bu sokaklar, kentler, köyler bizim.

Kuzey’imiz sele teslim okurken, insanlar boğulurken, Güney’imiz de cayır cayır ormanlarımız yanarken, böyle bir ortamda umutsuz olmayacaksınız.

Bu ülkede o ağaçları yeniden dikeceğiz. O sokakları biz temizleyeceğiz. Nehirlerimizi kirlettirmeyeceğiz. Gözlerimizi kurutturmayacağız. Ormanlarımızı yaktırmayacağız.

Üreteceğiz. Kendi buğdayını, pirincini, kuru fasulyesini üretmeyen bir ülkeden mutluluk çıkmaz. Bunların hepsini üreteceğiz

Hiçbir siyasi parti;  sinemadan, bilimden, sanattan, müzikten söz etmiyor. Bunlarda ihtiyacımız var.

52 ilde örgütlendik. 18 Eylül’de büyük kurultayımız var. Seçime girme hakkını elde edeceğiz.

Türkiye’nin barışmaya, ekonomiye, adil bir bölüşmeye ihtiyacı var.

Türkiye’nin namuslu bir basına ihtiyacı var. A Haber’de de Taliban’ın temsilcisi konuşuyor. Halk TV’de de konuşuyor. Ama ikisinde de Memleket Partisi haber olamıyor. Böyle basın olur mu. Onları da özgürleştireceğiz.

Türkiye bu kuşatılmışlıktan kurtulmak zorundadır. Türkiye’de bir RTÜK var. Yanan yeri gösterme deyip sönen yeri göster diyen.

Sel bölgesinde sadece AKP’nin suçu yok o selde bütün iktidarların suçu var. Dere yataklarına İmar izini verenlerin, projeyi çizenlerin, buraya izin verenlerin hepsi yargılanmalı.

Ormanlar konusunda aynı şeyi söyleyemem. Kim suçlu ülkeyi yönetenler suçlu. Yunanistan Türkiye’nin 6’da 1’i. Yunanistan da 44 uçak varsa ve sende bir tane uçak yoksa suçlusun kardeşim.

Kendine 13 uçak alacağına milletin, devletin ormanları için bunları söndürmek için uçak alacaksın. İtibardan tasarruf olmaz diyorsun. Ama ormanları cayır cayır yakıyorsun.

‘IBAN’ma 10 lira atsana’ devleti bu duruma düşürdüler. Ama Somali’ye 30 milyon dolar hibe yapıyor beyefendi. 30 milyon dolar. 85 milyondan topladığın para Somali’ye yaptığın hibe kadar etmiyor. Bu ne biliyor musunuz. Karısına elbise almayıp, sevgilisine yüzük almaya benziyor.

Önümüzdeki seçimde Memleket Partisi iktidar, bende Cumhurbaşkanı olursam İlk yapacağım iş Esat’a haber göndereceğim. Gel masaya oturalım.

Şam’a büyükelçi atayacağım. Sisi ile barıştın. Niye Esat ile barışmıyorsun. Bayramda Suriye’ye gidecek.10 gün sonra tekrar Türkiye’ye gelecek. O kapıları kapatırım bir daha geri gelemezsin. Yok öyle yağma.

Burası yol geçen hanı mı. Bayramda gidebiliyorsan, yılın 365 günüde memleketinde durabilirsin demek.

2004 yılında havai fişekler artılar. AB’ye giriyoruz diye. Meğer dünya bize giriyormuş.

Türkiye’nin 19 yıl boyunca hazinesinden çaldılar. Sandıktan oyumuzu çaldılar. Geleceğimizi çaldılar. Umutlarımızı çaldılar.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık