Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.419
  • Euro 8.9983
  • GR ALTIN 446.34
  • ÇEYREK 732.24

Muharrem İnce, ihraç mı ediliyor?

CHP'li iki üyenin Yalova İl Başkanlığı'na Muharrem İnce, kardeşi Hüseyin İnce ve Vefa Salman hakkında disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle dilekçe verdikleri ortaya çıktı.

Muharrem İnce, ihraç mı ediliyor?
  • 02 Eylül 2020, Çarşamba 11:21

Halk TV'de 'Şimdiki Zaman Siyaset' programı ekranlara döndü.

İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve Gürkan Hacır yeni yayın döneminde tekrar Halk TV ekranlarında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Barış Yarkadaş, 'Memleket Hareketi'ni kuran CHP'li Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Barış Yarkadaş'ın açıklaması şöyle oldu:

Muharrem İnce 4 Eylül günü Sivas Havalimanı'na inecek. Sivas Havalimanı'nda kendisini karşılayacak olan dar bir gruba seslenecek. Ben yayına gelmeden önce dün Muharrem İnce'yi aradım. Kendisine Sivas'a gidecek misiniz? Programınızda bir değişiklik var mı diye sordum. Muharrem İnce, 4 Eylül günü sabah saat 10.00'da Sivas'a ineceğini havalimanında kendisini karşılamaya gelen küçük bir gruba sesleneceğini söyledi. Ben de dedim ki; Bir hareket başlatıyorsunuz, memleket hareketi, 300-500 insan az değil mi?

Şunu söyledi: Pandemi var, ben pandemiden dolayı Giresun'daki gibi çok büyük kalabalıkları toplamak istemem. Giresun'da biliyorsunuz cumhurbaşkanı garip bir miting yaptı, çağ dağıttı. İnsanlar koronayı unutmuş şekildeydiler. Şimdi ne yapacak Muharrem İnce: 4 Eylül günü Sivas'a inecek. Havalimanının önünde bir konuşma yapacak. Ardından Sivas Kongresi'nin yapıldığı bir binanın önüne gidecek. Orada geniş bir konuşma hazırladığını, belki orada konuşabileceğini, ya da gazetecilerle buluştuğunda demeç verebileceğini söyledi. Ardından Madımak otelinin önüne gidecek. Biliyorsunuz 1993'te katliamın gerçekleştiği oteldi. Ve bir de bir köyü ziyaret etmesi bekleniyor. Sonra Muharrem İnce'nin otobüsü yola çıkacak. Muharrem İnce o otobüse bir CHP'li olarak binecek. Ama o otobüsten bir CHP'li olarak inebilecek mi onu bilmiyorum.

Şimdi hem Muharrem İnce, hem Muharrem İnce'nin kardeşi hem de Yalova'nın görevden uzaklaştırılan belediye başkanı Vefa Salman hakkında iki partilimiz disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle Yalova il başkanlığına dilekçe vermiş. Ve bu dilekçede de Muharrem İnce'nin yaptığı konuşmalardan, Muharrem İnce'nin kardeşi Hüseyin İnce'nin Facebook'a yazdığı yazılardan, Vefa Salman'ın da belediyede devam eden soruşturmadan dolayı parti hukukuna aykırı davrandığı gerekçesiyle partiden ihraçları istendi. Tabii burada Yalova İl Başkanlığı Muharrem İnce ile ilgili bir disiplin kararı verebilir. Ancak Muharrem İnce eski milletvekili olduğu için bunu partinin en üst yargı organı olan Yüksek Disiplin Kurulu'na götürüp 7 gün içinde itiraz edebilir. Ben bugün CHP kulislerinde nabız yokladım. Ve bu nabızda da Sayın Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'nin partiden atılmasına sıcak bakmadığı kanaatine eriştim. Belki Muharrem İnce de kendisiyle ilgili dilekçeyi şimdi duydu. Kardeşi Hüseyin İnce de duymuş olabilir. Vefa Salman da şu an duymuş olabilir.

Yalova İl Başkanlığı Disiplin Kurulu bildiğim kadarıyla bu hafta toplanacak. Ama nasıl bir karar verecek. 1000 günde memleketi dolaşacağım diyor ya Muharrem İnce. O otobüs Hakkari'den İzmir'e İzmir'den Sinop'a Sinop'tan Kars'a giderken acaba Muharrem İnce hala CHP'li olarak devam edecek mi. Burada Cumhuriyet Halk Partisi'ni zor bir karar bekliyor. Hem Yüksek Disiplin Kurulu'nu hem Yalova İl Başkanlığını.

Muharrem İnce parti kurarsa CHP'ye zarar verir mi? Fiziken zarar vermez. Çünkü havuz sistemi var. Millet İttifakının içinde yer alır. Kurar mı kurmaz mı bilmem. Çok kuracağını zannetmiyorum. Parti kurmak kulağa çok hoş gelir de, çok zor çok meşakkatli bir iştir. Partiyi kurmak kolaydır. 30 kişiyle kurarsınız. Yaşatamazsınız.

Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor mu istiyor. CHP'nin bugünkü koşullarda Muharrem İnce'yi aday yapmayacağı açık mı açık. Cumhurbaşkanı adayı olmasının CHP'ye bir zararı var mı. Hiçbir zararı yok. Millet İttifakı'nın düzleminde ne kadar çok aday çıkarsa havuz o kadar çok dolar. o yüzden Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığına soğuk bakmıyorum. Yani birileri kendisini şaşırmış Abdullah Gül'den falan bahsediyor. Millet İttifakının adayının Abdullah Gül olarak ilan etmesi için siyaseten hiçbir şey bilmemesi gerekir.

Yurt


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık