Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8357
  • Euro 20.2472
  • GR ALTIN 1138.8
  • ÇEYREK 1873.6

Muharrem İnce: Bana kimse doğal bir olay olduğunu anlatamaz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce orman yangınlarıyla ilgili, "Bu bir sabotaj mıdır yoksa doğal bir olay mıdır? Bana kimse doğal bir olay olduğunu anlatamaz. Bana inandırıcı gelmiyor. Ama yine de devletin açıklamalarını bekleyeceğiz" dedi.

Muharrem İnce: Bana kimse doğal bir olay olduğunu anlatamaz
  • 31 Temmuz 2021, Cumartesi 18:30

Muharrem İnce, partisinin Ankara İl Başkanlığı kongresinde konuştu.

Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarına değinen İnce, "57 yaşındayım. Manavgat'ta hayatımda hiç bu kadar felaket görmedim. 1999 depreminin içindeydim. Yangında onlarca köy yok olmuş, haritadan silinmiş. Bağlı köpekler cayır cayır yanmış. Atlar yanmış. Bir yeşil dal yok, bırak hayvanı. Kurt, kuş ölmüş. Güvercinler ölmüş. Bir arazöz olsa bir TOMA olsa kurtarır. Vatandaş 'buzağılarım cayır cayır yandı' diyor. Evi yanmış. Bir dal yok. Yeşil bir dal yok" dedi.

'SABOTAJ MI DOĞAL BİR OLAY MI'

İnce, orman yangınlarının çıkış nedeninin doğal bir olay olduğuna inanmadığını da vurgulayarak, "Bu bir sabotaj mıdır yoksa doğal bir olay mıdır? Bana kimse doğal bir olay olduğunu anlatamaz. Bana inandırıcı gelmiyor. Ama yine de devletin görevlilerinin açıklamalarını bekleyeceğiz elbette. Eğer sabotajsa, eğer terör örgütleri bunu yapmışsa yazıklar olsun size, sizin istihbaratınıza da. Ne sınırlarımızı ne de ormanlarımızı koruyabildiniz" ifadelerini kullandı.

 


yukarı çık