Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

Muharrem İnce: 85 yaşındaki generalleri neden hapse atıyorsunuz?

Memleket Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, 28 Şubat davası kapsamında ceza alan emekli generallerin tutuklanmasına yönelik, "17-25 Aralık’ta savcılar FETÖ’cüydü de 28 Şubattaki savcılar da FETÖ’cü değil miydi? Hepsi FETÖ'cü... O zaman utanmaz adamlar, 85 yaşındaki generalleri neden hapse atıyorsunuz? Adil yargılanmak herkesin hakkı değil mi?" diyerek tepki gösterdi.

Muharrem İnce: 85 yaşındaki generalleri neden hapse atıyorsunuz?
  • 22 Ağustos 2021, Pazar 18:43

Memleket Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin İzmir İl Örgütü 1. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kültürpark İsmet İnönü Konferans Salonu'nda düzenlenen kongrede İnce, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“85 YAŞINDAKİ GENERALLERİ NEDEN HEPSE ATIYORSUNUZ?”

28 Şubat davası kapsamında ceza alan emekli generallerin tutuklanmasına yönelik de eleştirilerini sürdüren İnce, “İlginç bir ülke burası… 17-25 Aralık vardı. Bu süreçte ayakkabı kutularında paralar çıktı, para sayma makinaları çıktı. Sonra ne dediler? bu savcılar FETÖ üyesiydi, davalar iptal. ‘Parayı FETÖ'cü polisler koydu’ dediler. Parayı geri verirken bir de faiz verdiler. 17-25 Aralık'ta savcılar FETÖ'cüydü de 28 Şubattaki savcılar da FETÖ'cü değil miydi? Hepsi FETÖ’cü… O zaman utanmaz adamlar,  85 yaşındaki generalleri neden hapse atıyorsunuz? Adil yargılanmak herkesin hakkı değil mi? İlk yapacağımız işlerden birisi bağımsız, tarafsız, etkin bir yargı. Bunların hepsini bağımsız yargıya göndereceğiz, yeniden.” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık