Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5152
  • Euro 11.0533
  • GR ALTIN 549.13
  • ÇEYREK 901.84

Mübariz İbrahimov anılıyor

Tarihin gördüğü en iyi savaşçılarından Azerbaycan askeri Mübariz İbrahimov, 2010 yılında Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın Terter cephesinde tek başına girdiği çatışmada 45 Ermeni askerini öldürdü. Türklüğün kahraman evladı, Azerbaycan ordusu askeri ve Azerbaycan ulusal kahramanı Mübariz İbrahimov, şehadet yıl dönümünde anılıyor.

Mübariz İbrahimov anılıyor
  • 18 Haziran 2021, Cuma 23:18

Azerbaycan milli kahramanı Mübariz İbrahimov’un 11’inci şehadet yıl dönümü kaydediliyor.

Azerbaycan ordusu askeri ve Azerbaycan milli kahramanı Mübariz İbrahimov, 2010 yılının 18 Haziran’ı 19 Haziran’a bağlayan gecesi saat 23.30 sularında, Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın Terter cephesinde tek başına girdiği çatışma sonrası şehit düştü.

Aralarında rütbelilerin de olduğu 45 Ermeni askerini öldüren İbrahimov, Ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpıştı. Ermeni destek kuvvetleri ile tek başına 5 saat çarpışan kahraman Uzman Çavuş Mübariz, sabaha karşı şehit oldu.

ERMENİLER ŞOKTAN ÇIKAMADI

Ermeniler yaşadığı şoktan sonra sınırdaki tüm komuta kademesini değiştirdi ve şehit Mübariz’in cenazesini Azerbaycan Devleti’ne 2 ay teslim geç teslim etti. Ermeniler, Mübariz’in cesedinden bile öylesine korktular ki ellerini bağladılar ve şehit Mübariz’in cansız bedenine yaptıkları hakaretleri Rus internet sayfalarında yayımladılar.

MİLLİ KAHRAMAN İLAN EDİLDİ

Azerbaycan Devleti, aynı yıl 22 Temmuz’da Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Astsubay Çavuşu Mübariz İbrahimov’u milli kahraman ilan etti.

O KARAKOLA AZERBAYCAN BAYRAĞI DİKİLDİ!

Azerbaycan ordusu ise 4 Ekim 2020’de topraklarını işgalden adım adım temizlediği sırada; 45 Ermeni askeri etkisiz hale getiren kahraman İbrahimov’un bastığı Ermeni karakoluna Azerbaycan bayrağı dikti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık