Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

MOSSAD Türkiye'de üs mü kurdu?

İsrail'in istihbarat birimi MOSSAD Türkiye'de gizli anlaşma ile üs kurdu. 12 maddelik gizli anlaşmayla MOSSAD Türkiye'de 2 şube açtığı ortaya çıktı.

MOSSAD Türkiye'de üs mü kurdu?
  • 12 Temmuz 2021, Pazartesi 13:43

Filistin topraklarını gasp eden İsrail'le Arap devletleri tek tek normalleşirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda İsrail'le Türkiye'nin normalleşmesi konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarının ardından ilişkiler yeniden gerilirken, 11 yıl sonra Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliğine atama yapılması normalleşmenin ete kemiğe büründüğünü göstermişti.

Halkın tüm tepkilerine rağmen Türkiye ile Siyonist İsrail arasındaki uzun yıllar boyunca süren ilişkiyi yandaş medya yazarı ortaya koydu. Star yazarı Aziz Üstel bugünkü yazısında "Türkiye'deki MOSSAD üslerini" kaleme aldı.

"Türkiye'deki Mossad üssü!" başlığıyla "Türkiye'de ABD ve NATO üsleri olur da MOSSAD Üssü olmaz mı hiç?!" sorusuna cevap veren Üstel, "1958 yılında Türkiye-ABD ve İsrail gizli bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre MOSSAD Türkiye'de gizli bir üs kurdu" ifadelerini kullandı.

MOSSAD'ın Türk istihbarat birimlerine eğitim verdiğini de öne süren Üstel, "Türkiye'yle İsrail 12 Maddelik çok gizli bir anlaşmaya imza attı. BU anlaşmaya göre Türkiye Mossad'ın Suriye ve İran'a sızmasına ve operasyonlar yapmasına yardımcı olacaktı. Dahası; İsrail İstihbaratına Tevel ve Tzomet adlı Mossad şubelerinin resmen açılmasına izin verilmişti. İsrail savaş uçaklarına Konya'da uçuş üssü tahsis edilmişti." şeklinde ifadelere yer verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık