Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7699
  • Euro 10.4394
  • GR ALTIN 501.06
  • ÇEYREK 822.73

Mitinglerde Sedat Peker'in yanından ayrılmayan cübbeli kim?

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in yayınladığı videolar gündemdeki yerini korurken; Peker'in 2015 yılında düzenlediği Rize mitinginde yanında duran cübbelinin kim olduğu merak konusu haline geldi.

Mitinglerde Sedat Peker'in yanından ayrılmayan cübbeli kim?
  • 28 Mayıs 2021, Cuma 17:58

Sedat Peker'in yayınladığı videolar gündemdeki yerini korurken; Peker'in 2015 yılında düzenlediği Rize mitinginde yanında duran cübbelinin kim olduğu merak konusu haline geldi.

İSMAİLAĞA CEMAATİ, SEDAT PEKER İLİŞKİSİ

Oda TV'nin haberine göre;  Sedat Peker, videolarında İsmailağa Cemaatini ziyaret ettiğini ve cemaat hocaları ile yaptığı sohbetlerden söz etti. Peker’in AKP’ye destek çıktığı Rize mitingde yanında duran isim ise, İsmailağa Cemaati hocalarından Muhammed Serkan Gül.

Sedat Peker’in “öz kardeşim”, İsmailağa Cemaati hocası Muhammed Serkan Gül’ün ise “öz ağabeyim” dediği ikili arasındaki yakınlık dikkat çekiyor. Öyle ki Sedat Peker’in kızı olduğunda, ismini ve ezanı kulağına Muhammed Serkan Gül okumuştu.

Rize mitingi sırasında kürsüden dua da okuyan İsmailağa hocası Gül, mitingi eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da, “Bizim yaptığımız duayı Başbakan'a şikayet eden Sayın Kılıçdaroğlu, sizi ne rahatsız etti de Sayın Sedat Peker'e mafya babası diyorsun?” diyerek sert çıkmış ve Peker’i desteklemişti.

AYNI VAKIFTA YER ALIYORLAR

1984 Kahramanmaraş doğumlu olan Muhammed Serkan Gül, inşaat, işletmecilik ve tekstil işleri ile uğraşıyor. Son dönemde yazdığı kitaplarla da gündeme gelen Gül, Sümbül Efendi İlim ve Hizmet Vakfı’nın da yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. Vakfın Onursal Başkanlığı’nı ise Sedat Peker yapıyor.

GÜL SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Öte yandan Muhammed Serkan Gül, Sedat Peker’in videoları yayınladığından bu yana sosyal medya hesabından Peker’i destekleyen ya da eleştiren herhangi bir mesaj atmaması da dikkat çekiyor.

İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası! İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası!

Ulvi Batu: İslam'la hiç bir ilgisi yoktur Ulvi Batu: İslam'la hiç bir ilgisi yoktur


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık