Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.535
  • Euro 10.1216
  • GR ALTIN 495.24
  • ÇEYREK 802.86

Milli Görüş cephesinden Oğuzhan Asiltürk'e tepki

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e, Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın eşi Zübeyde Kamalak'tan çok sert tepki geldi.

Milli Görüş cephesinden Oğuzhan Asiltürk'e tepki
  • 17 Haziran 2021, Perşembe 18:37

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık sık görüşmesiyle gündeme gelen Oğuzhan Asiltürk kongreyi işaret ederek liste hazırlayacağını duyurdu.  Asiltürk "Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin" ifadelerini kullanırken Milli Görüş içinden sert tepki geldi.

"BU SÜREÇLERİN NASIL İŞLEDİĞİNİ..."

Asiltürk'ün açıklamalarına partinin sözcüsü Birol Aydın “Saadet Partisi’nin yetkili kurulları ve karar organları bellidir” hatırlatması yaparak “Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır. Partimizin karar organları olan Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu üyelerimiz de teşkilat mensuplarımızın tamamı da bu süreçlerin nasıl işlediğini iyi bilmektedir” şeklinde konuştu. 

Aydın'ın parti adına yaptığı açıklamada "Yüksek İstişare Kurulu"nun sayılmaması da dikkat çekti.  

ÜLKE SORUNLARINI ÇÖZMEK VE...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seçim Ve Hukuk  İşleri Başkanı Bülent Kaya da "Ülkemizin ve coğrafyamızın geçmekte olduğu bu tarihi süreçte Saadet Partisi var olan bütün enerjisini ülkenin sorunlarını çözmek ve kararlı duruşunu güçlendirmek için kullanacaktır" ifadelerini kullandı.

"VEBALİ BÜYÜK OLANLA İTTİFAK OLMAZ"

Saadet Partisi’nin eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da, Twitter hesabından  “Yanlış işler…” mesajını paylaştı ve Asiltürk-Erdoğan görüşmeleri ardından verdiği “Vebali büyük olanla ittifak olmaz” mesajını da yeniden paylaştı.

TRUVA ATINA BENZETTİ

Kamalak'ın eşi avukat Zübeyde Kamalak ise, Asiltürk'ü truva atına benzeterek çok sert tepki gösterdi.

Zübeyde Kamalak, YİK'in 1 yıldır toplanmadığını da öne sürerek "Allah cehennemine en kısa sürede kavuştursun da Saadet'i AKP'nin günahlarına katamasın. Ne sıfatla, bizlerin adına hareket ediyor? Sen kimsin, kim oluyorsun kendi kendini YİK başkanı yapmış. 1 yıldır YİK toplanmıyor. İstişare kurulu başkanı istişaresiz sırf egosuyla Saadet'i kirletiyor." tepkisini dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Asiltürk'ü Ocak ayında evinde ziyaret etmiş ve ittifak tartışmaları alevlenmişti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu görüşmede ittifak karşılığında Saadet Partisi'ne bakanlık teklif edildiği ima etmişti. 

MART'TAKİ KONGRE

Saadet Partisi Kongresi'ni 5 Ocak 2021'de yapmıştı. SP'nin 20 Mart 2021 tarihinde yaptığı İstanbul kongresinde ise Karamollaoğlu Asiltürk'ün önünde "İktidar 94 ruhunu ararken, partilerin kapatıldığı 90 ruhunu bulmuş görünüyor" ifadelerini kullanmıştı. 

Oğuzhan Asiltürk’ün sözleri sonrası Saadet Partililer Erbakan'ın bu sözlerini paylaşıyor Oğuzhan Asiltürk’ün sözleri sonrası Saadet Partililer Erbakan'ın bu sözlerini paylaşıyor

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık