Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8061
  • Euro 16.6813
  • GR ALTIN 925.19
  • ÇEYREK 1522.2

Milli Emlak Müdürlüğü'nde milyonluk rüşvet skandalı

Adana Karataş’ta hazine arazilerinin usulsüz kiralandığı belgelendi.

Milli Emlak Müdürlüğü'nde milyonluk rüşvet skandalı
  • 25 Eylül 2021, Cumartesi 15:13

Milyonluk rüşvet operasyonu kapsamında yapılan incelemelerde usulsüz kiralandığı müfettiş raporları ile kayda geçen hazine arazilerine ilişkin işlemler iptal edildi.

Sözcü'nün haberine göre; Operasyon kapsamında gözaltına alınan Milli Emlak memurları Y.Ç, ve M.T’nin memuriyetleri sonlandırıldı.

Adana'nın Karataş ilçesinde 16 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen milyonluk rüşvet operasyonu kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bölgedeki değerli hazine arazilerinin usulsüz kiralanmasına yönelik soruşturması sürüyor. Operasyon kapsamında gözaltına alınan, Milli Emlak memuru 2 kişinin memuriyetten uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Operasyonla ilgili Karataş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma devam ederken 2 ay tutuklu bulunan ve adli kontrol şartı ile serbest kalan Milli Emlak memurları Y.Ç, ve M.T'nin memuriyetlerinin sonlandırıldığı öğrenildi.

Öte yandan operasyondan bir hafta önce Karataş bağlı İnneplihüyüğü mahallesi mevkiinde 219 ada ve 142 parselde bulunan 81 dönüm hazine arazisinin muhtar Ü.K'ye usulsüz olarak 10 yıllığına kiralandığı müfettişlerce kayda geçen işlem de Kaymakamlık kararı ile iptal edildi.


yukarı çık