Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4476
  • Euro 9.0596
  • GR ALTIN 421.33
  • ÇEYREK 691.36

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 1.5 milyon çocuk eğitime erişemiyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1.5 milyon çocuğun uzaktan eğitime erişimiyle ilgili sorun olduğunu ifade ederken gezici destek noktası hazırlandığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 1.5 milyon çocuk eğitime erişemiyor
  • 30 Ağustos 2020, Pazar 12:24

21 Eylül’de yüz yüze eğitim küçük sınıflarla başlayacak. Veli bir risk görüyorsa çocuğunu okula göndermeyebilecek.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Figen Atalay'ın haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1.5 milyon çocuğun uzaktan eğitime erişimiyle ilgili sorun olduğunu belirterek “O çocukları EBA’da hiç göremiyoruz ve bu problem. Bu tip durumda olan her bir çocuğumuza, 17 kitaptan oluşan özel bir set veriyoruz. 5 bin 200 EBA destek noktası kuruyoruz, çocukların taşınmasını üstleniyoruz. Ayrıca isteyen her çocuğun gelip çalışabilmesi için gezici beş destek noktası hazırlıyoruz” dedi.

Bakan Selçuk, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısında, uzaktan eğitim çalışmalarını ve yeni öğretim yılı hazırlıklarını anlattı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Canlı ders kapasitesini marta göre 10-12 kat artıracaklarını söyleyen Bakan Selçuk, internet paketi olmayan çocukların eğitimle ilgili kotalarının iki katına çıkarılacağını belirtti.

31 Ağustos itibarıyla eldeki en güçlü aracın “uzaktan eğitim” olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitimi en iyi şekilde nasıl kullanırız? Bizim derdimiz bu. Yüz yüze eğitimin daha işlevsel olduğunu biliyoruz. Ama mümkün değilse uzaktan eğitimin hakkını sonuna kadar vermek istiyoruz. Avrupa’da ülkelerin tamamı okulları açtı, açıyor. Ama biz kendi ülkemize, kendi riskimize özgü hesapları yapıyoruz” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık