Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.555
  • Euro 17.5488
  • GR ALTIN 969.82
  • ÇEYREK 1595.7

Millet Bahçesi'nin adını 'Atatürk Parkı' olarak değiştiren başkana soruşturma!

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Millet Bahçesi olan parkın adını "100. Yıl Atatürk Parkı" olarak değiştirdiği için soruşturma açıldığını söyledi. Çervatoğlu, belediyeye kayyum atanacağı yönünde bir plan olduğunu açıklamıştı.

Millet Bahçesi'nin adını 'Atatürk Parkı' olarak değiştiren başkana soruşturma!
  • 26 Haziran 2020, Cuma 12:35

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, belediye hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi olan parkın adının “100’üncü Yıl Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesinden dolayı İçişleri Bakanlığının görevlendirdiği müfettişlerin soruşturma başlattığını belirtti.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; CHP Fındıklı İlçe Örgütünün çağrısıyla Fındıklı halkının iradesine sahip çıktığını ve çıkacağının ifade eden Çervatoğlu şunları söyledi:

“Bizim yönetim anlayışımızla ilgili bir durum. İki tür belediyecilik anlayışı var. Birincisi rantçı belediyecilik, ikincisi halkçı ve toplumcu belediyecilik. Biz halkçı ve toplumcu belediyeciliğin yanındayız. Halkımızla birlikte yönetmeye çalışıyoruz. Halkla birlikte halkın taleplerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ve halkın iradesi üstünde hiçbir iradenin olmadığını düşünüyorum."

Yaşananları “demokrasi ayıbı” olarak değerlendiren Çervatoğlu, “Seçilmişler hakkında sudan gerekçelerle soruşturma başlatılıyor. Ben suçluysam niye seçildim? Yasalar çerçevesinde belediyeyi yönetiyorsak elbette soruşturma açılabilir. İncelensin, biz hesaplarımızı açık tutuyoruz, yaptığımız çalışmaları açık ve şeffaf yapmaya çalışıyoruz. Sevgi kazanır, nefret değil. Nefretle bu işler olmaz” ifadelerini kullandı.

Belediyeye kayyum atanacağı söylentileri üzerine Fındıklı halkı eylem yapmıştı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin adayı Çervatoğlu oyların yüzde 59,55’ini alarak belediye başkanı seçilmişti. Fındıklı belediyesi 25 yıl aradan sonra AKP’den CHP’ye geçmişti.

 


yukarı çık