Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8773
  • Euro 16.9072
  • GR ALTIN 938.75
  • ÇEYREK 1546.6

MHP'nin yeni anayasa metnine AKP ve CHP'den karşılık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa taslağını açıklamasının ardından AK Parti ve CHP'den ilk yanıtlar da geldi. AK Partili Bostancı, "Memnuniyetle karşılıyoruz" derken, CHP lideri Kılıçdaroğlu ise "Gündem değiştirmeye yönelik" ifadelerini kullandı.

MHP'nin yeni anayasa metnine AKP ve CHP'den karşılık
  • 05 Mayıs 2021, Çarşamba 3:36

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisince hazırlanan 100 maddelik yeni anayasa taslağını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa çağrısı hakkında, "Sayın Bahçeli'nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur ittifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz. Parlamentoda temsil edilen tüm partiler Anayasa konusunda yaklaşımlarının ne olduğunu birer taslak metinle ortaya koyarlarsa bu yerinde olur" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Tamamen gündem değiştirmeye yöneliktir, Türkiye’nin gündemi mutfaktır ekonomidir" ifadelerini kullandı.

HaberTürk

MHP'li İsmet Büyükataman'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt! MHP'li İsmet Büyükataman'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt!

Bahçeli’den 100 maddelik yeni anayasa önerisi Bahçeli’den 100 maddelik yeni anayasa önerisi


yukarı çık