Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.9499
  • Euro 9.4984
  • GR ALTIN 462.09
  • ÇEYREK 758.18

MHP'nin kongre stratejisi!

MHP'de kongre süreci başladı. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türkiye'yi dokuz çalışma bölgesine ayırdıklarını belirtti. Yalçın bunun 'dokuzlama mesajı' olduğunu söyledi.

MHP'nin kongre stratejisi!
  • 13 Temmuz 2020, Pazartesi 16:21

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin il ve ilçe kongreleri sürecinin başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı. 

"DOKUZLAMA"

Duvar'ın haberine göre; Türk mitolojisinde 9 rakamının ‘kutlu’ sayıldığını belirten Yalçın, kongreler sürecinde Türkiye’yi dokuz çalışma bölgesine ayırdıklarını söyledi: “MHP’nin kongre sürecinin planlanması bağlamında Türk kültür ve siyaset tarihine uygun olarak ‘dokuzlama’ yönteminin kullanılması; egemenlik, istikrar ve bütünlüğü sembolize eden 9 rakamıyla kamuoyuna mesaj verme amacı taşımaktadır.”

İlk ilçe kongresinin Samsun İlkadım’da gerçekleştirilecek olmasının da “Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla Anadolu’da fiilen başlamış olan Millî Mücadele’ye atıf amacı taşıdığını” belirten Yalçın, “Davaya bağlılığı Ülkücülüğün şerefi bilenler; hareketimizin devam ettirdiği mukaddes yürüyüşte bizimle birlikte, emin adımlarla ve başı dik surette istikbale doğru ilerlemektedir. Kutlu yoldan saparak çıkar kapılarında ikbal ve dünyalık dilenenlerse sürünmekte, zillete sürüklenmektedir” dedi.

‘CHP’DE YUVALANAN MARKSİSTLER’

Siyaset arenasında karşılarında “sürekli MHP muarızlığı ve aleyhte toplum mühendisliğiyle vakit harcayan CHP’nin olduğunu” belirten Semih Yalçın şunları söyledi: “Sözgelimi, TBMM’den geçerek yasalaşan çoklu Baro düzenlemelerine CHP ve yandaşlarıyla baroda yuvalanan Marksistlerin verdiği tepkiler antidemokratiktir. Yüce Meclisin millî iradeyi yansıtan yasama gücüne saygısızlıktır.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık