Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

MHP'li vekilden EYT çıkışı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT’lilerle ilgili “Seçimi kaybetsem de bu işte yokum” açıklamasına MHP’den farklı yanıt geldi. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, "EYT sosyal bir dram haline dönüşüyor" dedi.

MHP'li vekilden EYT çıkışı!
  • 18 Kasım 2019, Pazartesi 20:39

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar” uzun bir süredir Türkiye’nin en çok konuşulan gündem maddelerinden birisi. Muhalefet partileri EYT’lilere destek verirken, iktidarın ise bu konuda tavrı net. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT’lilere ilişkin, “Tutturmuşlar EYT. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman olsun. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı. Hem erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş arayacak, bu da işsizliğe öncü olacak. Bu hesap kötü, şer, zararlı bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum beni bu yola asla teşvik etmeyin. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uygulamaya çalışıyor bizdeki bazı köhne kişiler sistemi çökertmek için koşuyor” İfadelerini kullandı.

“EYT SOSYAL BİR DRAM HALİNE DÖNÜŞÜYOR”

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre; MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’ten AK Parti'yi kızdıracak açıklamalar geldi. Şimşek, Bengütürk TV'de Cem Açıkgöz'ün sunduğu programa konuk oldu.

EYT ile ilgili soruyu yanıtlayan Şimşek, “Şu anda EYT bekleyenleri işe almıyorlar. Özellikle sağlık hizmetinden faydalanamıyor dolayısıyla hizmet süresinin dolduranların bütün vatandaşları sağlık hizmetlerinin ı kapsamasını istiyoruz. Bu bir an önce çözülmeli yoksa sosyal bir drama dönüşüyor. EYT ile ilgili gereken yapılmalıdır" diye konuştu.

“BÜYÜK YÜK ÇIKACAĞINI TAHMİN ETMİYORUM”

"Biz sahada dolaşırken vatandaşlarla birebir her oturduğumuz ortamda 1 tanesi karşımıza çıkıyor” diyen Şimşek, "Beni bu yaştan sonra kimse işe almıyor diyor. Bu kademeli olur. Zaten devlet memuru olanlar çoğu EYT'de çıksa da emekli olmaz. Ben o kadar büyük boyutta bir yük çıkacağını da tahmin etmiyorum. Çünkü devlet memuru sözün gelişi 6 bin lira maaş alıyor. Emekli olduğunda bunun maaşı 3 bine düşüyor. Dolayısıyla 65 yaşını doldurmamış devlet memurlarının EYT çıksa da emekli olmayacaklar" şeklinde konuştu.

 


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık