Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.5575
  • Euro 8.9826
  • GR ALTIN 474.05
  • ÇEYREK 777.74

MHP'li Varlı: Çiftçiye destek şart!

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Gıda hem enflasyon, hem de yaşam öncelikleri açısından önemini salgın döneminde de gösterdi. Çiftçiye sahip çıkmamız şart” dedi.

MHP'li Varlı: Çiftçiye destek şart!
  • 13 Mayıs 2020, Çarşamba 23:26

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, tarımın önemine ve çiftçilerin ihtiyaçlarına dikkat çekti.

Çiftçilerin sadece gıda faaliyetleri açısından değil, enflasyonun düşmesiyle ilgili de doğrudan desteklenmesi gerektiğini söyleyen Varlı, “Elbette enerji ve teknoloji gibi alanlar bir ülkenin kalkınma alanında önemli faaliyet kollarındandır. Ancak gıdanın eksik olduğu yerde hiçbirinin önemi de yoktur” açıklaması yaptı.

DÜŞÜK FAİZLI KREDİ ÇIKARILMALI

Gıda üretimini desteklemenin, çiftçiyi desteklemekle olacağının altını çizen Muharrem Varlı, “Her sektörü koruduk kolladık. Çiftçilerimize de destekler sunduk. Ancak bunlar yeterli değil. Çiftçiyi desteklemenin en önemli yollarından biri, tüm kredi borçlarının çok düşük faizlerle yeniden yapılandırılması olacaktır” dedi.

Ürün prim desteklerinin en kısa sürede çiftçiye ödenmesi gerektiğini vurgulayan Varlı, sözlerini şöyle tamamladı: Hazineye ait atıl arazilerin tarım işlerinde kulla- nıma açılması, üretimi doğrudan des- tekleyecektir. Hububat, baklagiller, yağlı tohumlar ve yem bitkileri gibi stratejik ürünlerimizin ekilmesini sağlayacaktır. Hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazana- caktır. Ama burada nakit desteği de çok önemli. KGF kredilerinden, sanayici ve iş insanı esnaflarımız faydalandı. Ancak çiftçilerimiz faydalanamadı. Çiftçilerimizin kafasının rahat olacağı destekleri bir an evvel sağlamamız gerekiyor

Türkgün


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık