Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2796
  • Euro 10.0424
  • GR ALTIN 483.07
  • ÇEYREK 793.11

MHP'li Semih Yalçın, Türk Tabipler Birliği'ni topa tuttu: Marksist yuvası!

Türk Tabipleri Birliği'nin "marksist yuvası" olduğunu öne süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 100 bin hekimin üye olduğu meslek örgütü için "tıbbi atık" ifadesini kullandı.

MHP'li Semih Yalçın, Türk Tabipler Birliği'ni topa tuttu: Marksist yuvası!
  • 17 Eylül 2020, Perşembe 17:34

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef alan ve kapatılmasını talep ettiği sözlerinden sonra MHP'den yeni bir açıklama daha geldi.

MHP'nin yayın organı Türkgün Gazetesi'ne konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye’de bazı meslek odalarında marksistlerin yuvalandığını" öne sürdüğü açıklamasında, "Bunlardan biri de Türklükle ilgisi olmadığı gibi, doktorların sorunlarıyla da alakası bulunmayan Türk Tabipler Birliğidir. Kendilerini Marksizm’e ve ona hizmet eden partilere adamış Tabipler Birliğinin yönetici tayfası, doktorluktan ve sağlık sorunlarından çok siyasetle iştigal etmekte ara sıra hekimlik yapmaktadır." ifadelerini kullandı.

TTB'yi "tıbbi atık" diye tepki gösteren Yalçın, "Tabipler Birliği’nin Covid-9 salgını hakkında verdiği gündelik rakamlar o kadar şişirilmektedir ki bunlar hastalığın yayılma sürecinde erişilen gün sayısıyla çarpıldığında sadece Ankara’da milyonlarca hasta tablosu varmış gibi görünmektedir." dedi.

"EN AZINDAN TEKELİ KIRILSIN"

Yalçın, TTB'yi hedef alan açıklamalarını "Tabipler Birliği hem doktorların mesleki yeminine sadakatsizlik, hem de yüz binlerce sağlık çalışanına ihanet etmektedir. Artık bu Marksist yuvasının dağıtılmasının, en azından mesleki tekelinin kırılmasının zamanı gelmiştir. Akla en uygun olan şey, sağduyulu doktorlar ordusunun Marksist azınlığı temsil eden Tabipler Birliğinin tekelinden kurtarılarak özgür ortamda hak ve çıkarlarını savunabilecekleri başka bir meslek odası oluşturabilmelerinin önünün açılmasıdır." diyerek sürdürdü.

MHP'li Semih Yalçın, Türk Tabipler Birliği'ni topa tuttu: Marksist yuvası! MHP'li Semih Yalçın, Türk Tabipler Birliği'ni topa tuttu: Marksist yuvası!

Türk Tabipleri Birliği'den Bahçeli'ye yanıt! Türk Tabipleri Birliği'den Bahçeli'ye yanıt!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık