Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

MHP'li Olcay Kılavuz: Çiftçilerimiz kan ağlamakta!

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, geçtiğimiz hafta içinde kentte yaşanan dolu afetine dikkat çekerek, Erdemli, Silifke ve Gülnar'da etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolunun ekili ve dikili alanlarda önemli ölçüde zarara yol açtığını dile getirdi. Kılavuz, Tarım Bakanlığın bu konuda acilen harekete geçmesini istedi.

MHP'li Olcay Kılavuz: Çiftçilerimiz kan ağlamakta!
  • 09 Mayıs 2020, Cumartesi 1:03

Olcay Kılavuz, "Çiftçilerimiz kan ağlamakta, yaralarının sarılmasını ve zararlarının karşılanmasını beklemektedir. Devletimizin uzatacağı el; hem tarımsal üretimin devamı konusunda hem de üreticilerimizin sahipsiz olmadığını göstermek bakımından oldukça önemlidir." dedi.

Türkgün gazetesinde yer alan haberde, Kılavuz dolu afeti ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şu görüşleri paylaştı:

 "Mersin; coğrafi konumu itibariyle aşırı şiddetli yağmur ve dolu yağışlarının, sel ve heyelan tehlikelerinin sıkça yaşandığı bir ilimizdir. Mersin'imizin en temel geçim kaynaklarının başında ise tarım gelmektedir. Mersin'imizde seracılık ve tarımsal etkinlik hem ülkemiz hem de ekonomimiz adına oldukça hayatidir. Binlerce vatandaşımız üreterek hayatını kazanmakta, ekonomik hayatımızın canlılığına katkı sunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Erdemli ve Silifke'de bugün de Gülnar'da meydana gelen dolu yağışı birçok tarımsal ürünün heba olmasına ve çiftçilerimizin emeklerinin yok olmasına sebep olmuştur. Korona virüs salgını sebebiyle ülkemizin üretime en çok ihtiyaç duyduğu bu zorlu süreçte üreticilerimizin emeklerinin zayi olması birçok mağduriyeti de beraberinde getirmiştir. Çiftçilerimiz kan ağlamakta, yaralarının sarılmasını ve zararlarının karşılanmasını beklemektedir. Devletimizin uzatacağı el; hem tarımsal üretimin devamı konusunda hem de üreticilerimizin sahipsiz olmadığını göstermek bakımından oldukça önemlidir.

Bu noktada yaşanılan hasarın tespitinin yapılarak dolu yağışından dolayı meydana gelen zararın karşılanması, çiftçilerimizin kredi borçlarının ertelenmesi, faizsiz kredi imkanının sağlanması gibi önlemler üreticilerimize rahat bir nefes aldıracaktır. Tarım Bakanlığımızın bu yönde çalışma yapması acil ve öncelikli ihtiyaçtır. Çiftçilerimiz yalnız ve sahipsiz değildir."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık