Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5651
  • Euro 16.2187
  • GR ALTIN 907.05
  • ÇEYREK 1492.3

MHP'li Kamil Aydın'dan Siyonist İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Mescidi Aksa’ya yönelik saldırıyı sert bir dille kınadı.

MHP'li Kamil Aydın'dan Siyonist İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi!
  • 10 Mayıs 2021, Pazartesi 21:52

Kamil Aydın, “Bunlarda Allah korkusu da yok, vicdan da yok, hak ve hukuk anlayışı da yok. Yazıklar olsun” ifadesini kullandı.

İsrail’in çoluk çocuk demeden o coğrafyada Müslümanlara her türlü işkenceyi ve hak ihlalini reva gördüğünü söyleyen Aydın, daha geçenlerde yaşlı bir bayanın sokak ortasında katledildiğini hatırlatarak, “Orası Kudüs, bütün semavi dinler için kutsal bir kent. Vicdanları olsa bunu yapmazlar. Orada Yahudilerin, Hıristiyanların mekânları da var. Oralara bir şey olmuyor. Ama asli unsur olan Müslümanlarla ilgili bir hazımsızlık var. Bunu kınıyoruz, lanetliyoruz. İnsanlık dışı bir tutumdur bu. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi dahi ibadet hakkını önceliyor. Ama İsrail o insanların yaşama hakları ve ibadet haklarına tecavüz ediyor. Fatih Sultan Mehmed Han gibi, Selahaddini Eyyubi de ibadet özgürlüğü örneğini Kudüs’ü fethederken Yahudi ve Hıristiyanlara göstermiştir. Fakat bunlar bu anlayıştan çok uzaktalar” diye konuştu.
 

Bahçeli'den Siyonist İsrail'e sert tepki: İsrail terör devletidir! Bahçeli'den Siyonist İsrail'e sert tepki: İsrail terör devletidir!


yukarı çık