Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8435
  • Euro 20.2305
  • GR ALTIN 1139.2
  • ÇEYREK 1875.2

MHP'li İsmet Büyükataman'dan Ahmet Nesin'e sert tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, yazar Ahmet Nesin'in Ülkücü Hareket’i hedef alan açıklamalarına çok sert cevap verdi. Büyükataman açıklamasında, "Fevzi Paşa, Genelkurmay Başkanı iken devletin başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk vardır. Peki, Büyük Gazi de terörist midir?" dedi.

MHP'li İsmet Büyükataman'dan Ahmet Nesin'e sert tepki!
  • 03 Ekim 2021, Pazar 21:53

Ahmet Nesin'in Türk-İslam düşmanı olduğunun altını çizen Büyükataman, ABD Temsilciler Meclisinin Ülkü Ocakları ile ilgili skandal yasa tasarına desteğini açıklarken tarihe yön vermiş ve önemli isimlerini de terörist ilan etmesi üzere çok sert cevap verdi.

Büyükataman, "Tunceli'de devlete meydan okuyan teröristlere devletimizin had bildirmesini 'devlet terörizmi' olarak sunan bu Türk düşmanına cevap vermeyi kendimize zül addederiz." dedi.

O dönemde, "Fevzi Paşa, Genelkurmay Başkanı iken devletin başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk vardır." hatırlatmasını yapan Büyükataman, "Peki, Büyük Gazi de terörist midir?" diye sordu.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde;

"TÜRK DÜŞMANINA CEVAP VERMEYİ ZÜL ADDEDERİZ "

"Ahmet Nesin isimli Türk-İslam düşmanı, ABD Temsilciler Meclisinin Ülkü Ocakları ile ilgili hükümsüz tasarısına dair akıl dışı desteğini beyan ettiği videosunda Fevzi Çakmak'tan, Başbuğ Aplarslan Türkeş'e, ondan da Sayın Genel Başkanımıza dek herkesi terörist ilan etmiş. Tunceli'de devlete meydan okuyan teröristlere devletimizin had bildirmesini "devlet terörizmi" olarak sunan bu Türk düşmanına cevap vermeyi kendimize zül addederiz. Sadece, bu hainin maskesinin soyulması adına bir soruyu sormakta fayda vardır: Vatan hainlerine anladığı dilden cevap veren Fevzi Paşa, Genelkurmay Başkanı iken devletin başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk vardır. Peki, Büyük Gazi de terörist midir?"

 

Ülkücü harekete ABD’den de yasaklama girişimi Ülkücü harekete ABD’den de yasaklama girişimi


yukarı çık