Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5386
  • Euro 10.1336
  • GR ALTIN 495.77
  • ÇEYREK 802.86

MHP'li İsmet Büyükataman'dan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsüne tepki!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın Cumhurbaşkanı'nı ve Türk liderleri Yahudi düşmanlığı ile suçlayan açıklamasına MHP Genel Sekreteri Sayın İsmet Ataman, Twitter üzerinden tepki gösterdi.

MHP'li İsmet Büyükataman'dan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsüne tepki!
  • 19 Mayıs 2021, Çarşamba 20:33

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün açıklamalarına tepki gösterdi.

Ataman yaptığı açıklamada; "Katliamlara maruz kalan büyük Türk milletinin Millî Mücadele’sinin ilk adımının atıldığı bu kutlu günün sabahında, Türk milletine yönelik bir ırkçı suçlama, tarihî gerçeklerle örtüşmediği gibi oluk oluk Müslüman kanı akıtan ABD’nin mizacına uygun bir ikiyüzlülüktür."

Ataman'ın açıklamaları şu şekilde:

İsrail; işgal ettiği topraklarda, Filistin halkına yönelik psikolojik ve silahlı saldırılarına hiçbir zaman ara vermemiştir. Bu sistematik saldırılar 7 Mayıs 2021 tarihinde yeniden şiddetlenmiş ve çocuk, kadın, yaşlı, sivil ayrımı göz etmeksizin bir katliama dönüşmüştür.

Mübarek Ramazan ayının ve bayramının sevincini yaşayan Filistinli Müslümanlara yönelik İsrail’in düzenlediği devlet terörüne karşı; demokrasi, insan hakları, dinî özgürlükler vurgusu yapan her devletin tepki göstermesi, kendi tutarlılıkları açısından da elzemdir.

Sayın Genel Başkanımız gerek 8 Mayıs tarihli Twitter mesajlarında gerekse dünkü grup toplantımızda katil İsrail’e ve verdiği silah desteğinin yanı sıra siyasi arka çıkma ile bu katliamda payı olan ABD’ye söylenmesi gerekenleri tüm insanlığın vicdanının sesi olarak söylemiştir.

ABD Dışişleri Bakanlığının Sayın Cumhurbaşkanı’nı ve -isim vermeden- Türk liderleri Yahudi düşmanlığını ve şiddeti tırmandırmakla suçlaması, Yahudi düşmanlığının her türlüsüne karşı mücadele edeceğini beyan etmesi; suçlunun suçunu itirafından başka bir anlama gelmemektedir.

Katliamlara maruz kalan büyük Türk milletinin Millî Mücadele’sinin ilk adımının atıldığı bu kutlu günün sabahında, Türk milletine yönelik bir ırkçı suçlama, tarihî gerçeklerle örtüşmediği gibi oluk oluk Müslüman kanı akıtan ABD’nin mizacına uygun bir ikiyüzlülüktür.

Açıklamasında “yalanlara gerçeklerle cevap vereceğini” söyleyen ABD Dışişleri'nin, söz konusu Müslüman kanı olduğunda söyleyebileceği tek gerçek; haksız yere akıttıkları ve akıtılmasına göz yumdukları Müslüman kanlarını itiraf olabilecektir.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık