Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8383
  • Euro 20.3282
  • GR ALTIN 1128.4
  • ÇEYREK 1857.9

MHP'li Enginyurt: Doğu Perinçek Ülkücü katilidir!

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Doğu Perinçek'in içinde olduğu bir Cumhur İttifakı'nı asla kabul etmeyeceğini belirterek; 'Perinçek’in desteğine de himmetine de ihtiyacımız yok' dedi.

MHP'li Enginyurt: Doğu Perinçek Ülkücü katilidir!
  • 18 Haziran 2020, Perşembe 17:04

Son dönemde gazeteci Fatih Altaylı ile yaşadıkları polemiklerle gündemde olan MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt bu kez de Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i hedef aldı.

Medyaradar'dan Figen Balcı'ya açıklamalarda bulunan MHP'li Enginyurt; Doğu Perinçek'in içinde olduğu bir Cumhur İttifakı'nı asla kabul etmeyeceğini belirterek; 'Perinçek’in desteğine de himmetine de ihtiyacımız yok.' dedi.

Cemal Enginyurt şunları söyledi:

"PERİNÇEK VARSA BEN YOKUM"

"Doğu Perinçek geçen akşam bir TV kanalında diyor ki “Devlet Bahçeli aklını başına alsın. Ayasofya ile ilgili bu çıkış doğru değildir, Batı ne der, Rusya ne der? AK Parti bu şekilde tahrik edilmemelidir” diye konuştu. Şimdi bu Perinçek kim nasıl sayıyorsa Cumhur ittifakı içinde sayıyorlar. Bana göre Perinçek’in olduğu bir Cumhur İttifakında ben öyle bir Cumhur İttifakını kabul etmem. Evet o varsa ben yokum. Perinçek’in desteğine de himmetine de ihtiyacımız yok.

“O BİR ÜLKÜCÜ KATİLİDİR”

Perinçek ülkücü katilidir. 12 Eylül öncesinde bugünkü Aydınlık gazetesinin o günkü adı yine Aydınlık Gazetesi idi. Ülkücülerin resimlerini, ağabeylerimizin resimlerini yayınlatıp, bir gün ya da iki gün sonra vurulmasına sebep olan bir katildir Perinçek ve gazetesi. Şimdi bu Perinçek çıkıyor “15 Temmuz’u ben önledim" diyor. Demeyecek miyim; “ Sen kimsin lan, sen neyi önledin?" Sen topal adamın tekisin. Sen PKK sevicisisin, Abdullah Öcalan’a çiçek veren adamsın. Sen teröristlere selam duran adamsın 15 Temmuz’u AK Parti, MHP ve 82 milyon Türk milleti engelledi. Ha bu Türk milletinin içinde kendini görüyorsan, amenna bir şey demem. Ama ben önledim, benim adamlarım önledi, kimse bunun adamları haindir. Kim Doğu Perinçek’in adamı ise haindir eğer Türk Ordusu içinde Doğu Perinçek’in adamı varsa FETÖ’den daha tehlikelidir."


yukarı çık