Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7632
  • Euro 10.4344
  • GR ALTIN 502.73
  • ÇEYREK 824.85

MHP’li Çayeli Belediyesi talep etti, İBB yardım gönderdi

MHP’li Çayeli Belediyesi, sel felaketi ardından İBB’den talep edilen araç için anında olumlu geri dönüş aldıklarını ve aracın kendilerine gönderildiğini açıkladı.

MHP’li Çayeli Belediyesi talep etti, İBB yardım gönderdi
  • 30 Temmuz 2020, Perşembe 13:25

Rize’nin MHP yönetiminde olan Çayeli Belediyesi, geçen haftalarda yaşanan sel felaketi ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden talep edilen aracın kendilerine gönderildiğini açıkladı.

Çayeli Belediyesi’nin resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“İlçemizde yaşanan sel felaketinin ardından Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Çiftçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden binaların bodrum katlarında bulunan balçıkların temizlenmesi, tıkalı kanalların açılması için tam donanımlı araç talep etti.

Başkanımızın talebine anında İBB’den olumlu yanıt verilerek araç hemen ilçemize gönderildi.

Fen işleri müdürlüğü tarafından sel felaketi yaşanan bölgelerde araç ve ekipler çalışmalarını sürdürerek vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderecek.”

Rize'de geçen haftalarda yaşanan ve metrekareye 250 kilogram düşen yağış felakete yol açmış, sel ve heyelanların vurduğu kentte 2 kişi hayatını kaybetmiş ve 10 kişi yaralanmıştı. 12 köye ulaşımın sağlanamadığı kentte, 2 ev ile yol ve köprüler çökmüş, alt ve üst yapıda hasarlar oluşmuştu. Sel felaketi ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile hem zararların karşılanması hem de meydana gelen hasarın ortadan kaldırılması için çalışmalar sürüyor" demişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık