Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.627
  • Euro 10.1188
  • GR ALTIN 491.49
  • ÇEYREK 806.34

MHP'li Belediye Başkanının AKP'lilere söyledikleri kriz çıkardı

Cumhur İttifakı’nın bir çok defa karşı karşıya geldiği illerden biri olan Kastamonu’da AK Parti ile MHP arasında şimdi de iman krizi yaşanıyor.

MHP'li Belediye Başkanının AKP'lilere söyledikleri kriz çıkardı
  • 02 Mart 2021, Salı 15:16

Yeniçağ'da yer alan habere göre; MHP’li Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun kendisini eleştiren AK Parti il yöneticilerine “Bunlar ittifak münafıkları, imanları tazelesinler” derken, İl Genel Meclisi’nin AK Parti Başkanı Güray Parçal ise, “İmanlarını tazelesinler diye cümleler çok değil. Herkesin kalbindeki imanı sorgulayacak tek kişi Allah’tır.” şeklinde tepki gösterdi. AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü de, Vidinlioğlu’nun ifadesini eleştirdi.

Cumhur İttifakı’nın tabanda yaşadığı çatlaklara bir yenisi daha eklendi. Daha önce AK Parti ve MHP’nin defalarca karşı karşıya gelmesine sahne olan Kastamonu’da son kriz "iman" tartışması üzerinden yaşandı.

Kriz, Kastamonu’nun MHP’li Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun kendisini eleştiren AK Parti İl Yöneticilerine tepki göstermesi ile başladı.

Vidinlioğlu, AK Parti yönetiminde yer alanların kendilerine yönelik eleştirilerde bulunmalarını hazmedemediğini belirterek, "Bunlar ittifak münafıkları, imanları tazelesinler." dedi.

MHP’li Vidinlioğlu’nun bu sözleri ise AK Parti'den tepki ile karşılandı.

AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, belediye başkanının tavrını doğru bulmadığını ifade ederek, 2019’daki yerel seçimlerin öncesi ve hemen sonrasında MHP cephesinden AKP’ye yönelik söylemleri hatırlattı.

Diğer yandan Kastamonu İl Genel Meclisi’nin AKP’li Başkanı Güray Parçal da, Vidinlioğlu’na tepki gösterdi. Parçal, "İmanlarını tazelesinler diye cümleler çok değil. Herkesin kalbindeki imanı sorgulayacak tek kişi Allah’tır." sözleri ile tepkisini ortaya koydu.

 

Etiketler: mhp akp

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık