Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6382
  • Euro 10.1527
  • GR ALTIN 495.62
  • ÇEYREK 813.47

MHP’li belediye başkanından ‘TYP’ tepkisi

Elazığ'ın Ağın Belediye Başkanı MHP'li Ali Uslu, İŞKUR üzerinden yapılan Toplum Yararına Personel (TYP) istihdamında AK Partili Keban Belediyesine 15 kişilik kontenjan verilirken MHP'li Ağın ve Sivrice belediyelerine kontenjan verilmemesine tepki gösterdi. Uslu, "İlçem ve hemşehrilerim adına bu planlamayı yapan yetkililere hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.

MHP’li belediye başkanından ‘TYP’ tepkisi
  • 09 Eylül 2021, Perşembe 13:37

Elazığ’ın Ağın Belediye Başkanı MHP’li Ali Uslu, İŞKUR üzerinden yapılan  Toplum Yararına Personel istihdamında AK Partili Keban Belediyesine kontenjan verilirken MHP’li Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmemesine tepki gösterdi.

AK PARTİLİ BELEDİYEYE 15 KİŞİLİK KONTENJAN VERİLDİ

Sözcü'nün haberine göre; İŞKUR üzerinden yapılan personel alımlarında Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmediğini belirten Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, "Bugün İŞKUR üzerinden Elazığ ve ilçelerine Toplum Yararına Personel(TYP) istihdamı için listeler açıklandı. Listede 205 tane il ve ilçe milli eğitimlere  kontenjan verilirken 15 kişide Keban belediyesine kontenjan verilmiştir. Ağın ilçemiz Elazığ bürokrasisinde her zaman göz ardı edilmiş bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezninde de yok sayılmıştır” diye konuştu.

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Bu tür ayrımcılıklara ilçe olarak alıştıklarını söyleyen  Uslu, “Biz bu işlere artık alıştık şaşırmadık, Ancak depremin merkez üssü ilçesi olan Sivrice’de bizimle aynı kaderi yaşaması üzüntümüzü artırdı. Bu planlamayı kimler yaptıysa  derhal bu hata düzeltmeli. İlimizin üç mega ilçelerine birer kişi eksik verilse ilçemize bu haksızlık yapılmazdı. İlçem ve hemşehrilerim adına bu planlamayı yapan yetkililere hakkımızı helal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık