Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8383
  • Euro 20.3282
  • GR ALTIN 1128.4
  • ÇEYREK 1857.9

MHP'li başkandan 'Cumhur İttifakı' açıklaması

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, paydaşı oldukları Cumhur İttifakıyla ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulundu

MHP'li başkandan 'Cumhur İttifakı' açıklaması
  • 29 Eylül 2020, Salı 15:27

AK Parti’yle birlikte ittifak içinde olduklarını ancak esir olmadıklarını dile getiren Nuhoğlu, “Biz bir ittifakın içerisindeyiz ama esir değiliz. Ülkücüler esir olmadı. Gönül iki belediyeyle değil de beş ve altı belediye verilmesinden yanaydı. Biz fırsatlar verilseydi bunları da yapardık.” diye konuştu.

MHP ve Ülkücülüğü geçmiş dönemde anlayamayanların bugün karşılarında boyunlarını büktüklerini belirten Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, açıklamalarda bulundu.

"BİZ ESİR DEĞİLİZ"

Cumhur İttifakı ve belediyeciliği hakkında konuşan Nuhoğlu, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum, temelinden bu günlere geldiğimiz her zaman ülkücü olmaktan gurur duyduğum bir davanın içerisindeyiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikriyatıyla liderimiz Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ile birlikte Trabzon’da belediyecilik olarak davamızın gereklerini yaymaya ant içtik ve yaymaya devam ediyoruz. Bulunduğumuz durumda daha dün hendekler açılıyordu. Birçok noktasında bayrak açamıyorduk. Bugün geldiğimiz ittifakla beraber bunların hepsini geride bıraktık. Biz hep milletimiz için uzlaştık, devletimiz için özveride bulunduk. Bugün de aynı şekilde devam etmekteyiz. Ülkücü hareketi hiçbir zaman anlayamadılar. Ama bugün her yerde bizi daha net anlıyorlar. Boyunlarını eğmek zorunda kalıyorlar. Evet, biz bir ittifakın içerisindeyiz ama esir değiliz. Ülkücüler esir olmadı. Biz, bu ülkenin çimentosu olmaya devam edeceğiz. Bugün Cumhur İttifakı adayı oldum ama Milliyetçi Hareket Partisinin davasının adayıyım. Gönül iki belediyeyle değil de beş ve altı belediye verilmesinden yanaydı. Biz fırsatlar verilseydi bunları da yapardık. İki belediyeyle davamızı devam ettiriyoruz. İlimizin emrindeyiz.” açıklamasında bulundu.

Gazete61


yukarı çık