Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5371
  • Euro 10.1267
  • GR ALTIN 495.88
  • ÇEYREK 802.86

MHP'li başkandan çarpıcı açıklamalar!

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım partisinin AK parti'nin peşinden gitmediğini AK Parti'nin MHP’ye uyduğunu savundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da konuşan Tarım, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullanırken MHP’nin, iktidar olması ve milli politikalar uygulaması halinde CHP’yi destekleyebileceğini söyledi.

MHP'li başkandan çarpıcı açıklamalar!
  • 12 Haziran 2021, Cumartesi 16:27

61saat’in haberine göre, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP’nin AK Parti'nin peşinden gitmediğini, AK Parti'nin MHP’nin politikalarına geldiğini ifade etti.

Tarım, “Açık konuşmak gerekirse ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum. CHP Bu ülkeye ihanet edemez. Ama CHP’ye ihanet edenler var. CHP’nin bu ülkeye ihanet etmesi mümkün değil diye düşünüyorum” dedi.

MHP CHP’Yİ DE DESTEKLER

MHP’li Tarım, CHP’nin iktidar olması durumunda milli politikalar uygularsa MHP’nin, AKP’yi desteklediği gibi CHP’yi de destekleyeceğini söyledi.

AKP ile birliktelikleri konusunda açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Tarım, "2012 yılına kadar dövüşmüş olduğumuz AK Parti’yi şu anda desteklememizi iyi değerlendirmek gerekir. MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür. AK Parti, MHP’nin istediği ve bu ülke için zaruri olan politikalara tamamen katılmıştır, dönmüştür, uygulamaktadır. Onun için biz AK Parti’nin peşine gitmedik, AK Parti bizim olduğumuz yere geldi diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Başkan Tarım, muhalefetle ilgili şu görüşlerini aktardı:

"Bugün baktığımızda CHP kıskaca alınmış, sıkıştırılmış bir partidir. Şehrimizin sokaklarında gördüğüm her CHP’li ile çok güzel anlaşacak durumum, pozisyonum vardır. Onların hiçbirinin benden daha az vatansever olmadığını biliyorum. İYİ Parti, Saadet Partili ve diğer partili arkadaşlarımız da aynıdır. Hiçbiri bizden daha az vatansever değildir. Ama partilerinin üst yönetimlerinde sıkıntılar var." şeklinde konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık