Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8155
  • Euro 20.4398
  • GR ALTIN 1167.2
  • ÇEYREK 1919.6

MHP'den ihracı istenen isimlerden 4'ü genel merkezden geri döndü!

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ün ihraç istemiyle disipline sevk ettiği ve genel merkeze giden 8 isimden 4 ünün talebi reddedilirken diğer 4 isimle ilgili değerlendirmenin devam ettiği öğrenildi.

MHP'den ihracı istenen isimlerden 4'ü genel merkezden geri döndü!
  • 06 Ağustos 2020, Perşembe 23:59

MHP Denizli İl Yönetim Kurulu tarafından Aralık 2019’da MHP’li 8 isim kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmiş ve bu isimler ülkücü camiada şok etkisi yaratmıştı.

Genel Merkez 4 isim için ihraç talebini reddederken diğer 4 isimle ilgili değerlendirmelerini devam ettiriyor.

Habercikus'da yer alan haber göre; MHP Denizli İl Yönetimi, Kale Belediyesi Eski Başkanı İsmail Yarımca, Feza Akyol, Erol Kovan, Erol Sönmeztürk, Cafer Sarı, Oğuz Ekici, Murat Naci Öncel ve Salih Keskin’i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmişti.

Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve sevdiği bu isimlerin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi MHP Denizli’de büyük şaşkınlık yaratmıştı.

MHP Genel Merkezi İsmail Yarımca, Murat Naci Öncel, Salih Keskin ve Cafer Sarı için ihraç talebini kabul etmedi. Diğer 4 isimle ilgili karar henüz açıklanmadı.

BİRTÜRK RAKİPLERİNİ İHRAÇ SİSTEMİYLE ELEMEYE Mİ ÇALIŞIYOR?

İhraç istemiyle disipline sevk edilen isimlerin bazıları il başkanlığı için kesin aday gözüyle bakıldığı biliniyor. Ülkücü camianın yakından takip ettiği ve sevdiği bu isimlerin disipline sevk edilmesi akıllarda “Birtürk rakiplerini elemeye mi çalışıyor?” sorusunu getirdi.

 


yukarı çık