Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3848
  • Euro 8.9665
  • GR ALTIN 440.22
  • ÇEYREK 722.36

MHP’de taban ittifakı reddediyor!

MHP'de peş peşe istifalar yaşandı. Denizli Serinhisar İlçe Başkanı Yılmaz Güç ile Kahramanmaraş'ın Onikişubat ve Afşin İlçe Başkanları istifalarını açıkladı. Parti teşkilatlarında istifaların sürebileceği öğrenildi.

MHP’de taban ittifakı reddediyor!
  • 10 Haziran 2020, Çarşamba 17:32

MHP teşkilatlarında hareketli günler yaşanıyor. Denizli Serinhisar'da MHP İlçe Başkanı Yılmaz Güç istifa kararı alırken,  Buldan İlçe Yönetim Kurulu üyesi Melih Büyükdere de, partisinden istifa etti. Veteriner Hekim Büyükdere, istifa gerekçesi olarak menfaat siyasetini öne sürdü.

Yeniçağ'ın haberine göre; MHP'de bir diğer istifa dalgası ise Kahramanmaraş'ta yaşandı.

MHP Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Müfit Dal yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Bir diğer istifa ise Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde gerçekleşti. Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç 5 yıldır yürüttüğü MHP Afşin İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Koç'un istifa açıklamasında, "Gördüğüm lüzum üzerine" demesi dikkat çekti.

CUMHUR İTTİFAKI HALEN TABANDA TAM OLARAK KABUL GÖRMEDİ

Diğer yandan MHP çevrelerinden edinilen bilgilere göre, Türkiye genelinde özellikle ilçe teşkilatlarında istifaların sürebileceği belirtildi. İstifa noktasına gelen bazı ilçe başkanlarına ise ikna turları yapıldığı öğrenildi.

Partili kaynaklar MHP'deki istifa dalgasının sebebi olarak, gruplaşmaları ve AK Parti ile yapılan Cumhur İttifakı'nın tabanda halen tam olarak kabul görmemesini öne sürdü.   

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık