Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8168
  • Euro 20.4481
  • GR ALTIN 1166.7
  • ÇEYREK 1919.1

MHP’de bir ilçe başkan adayı daha geri çekildi!

MHP Gebze İlçe Başkanlığı için MHP’li Gebze Belediye meclis üyesi adayı Avukat Ömer Cihan Kavak adaylıktan çekildiğini açıkladı.

MHP’de bir ilçe başkan adayı daha geri çekildi!
  • 11 Ağustos 2020, Salı 13:08

Geçtiğimiz günlerde MHP Gebze İlçe eski Başkanı Ferit Taşdemir, MHP Kocaeli İl Başkanlığı’na adaylığını açıklamıştı.

Taşdemir adaylık açıklamasında, Gebze adayının Ömer Cihan Kavak olduğunu kamuoyuna bildirerek Gebze’de iki listeli kongre gerçekleşeceğini dile getirmişti. Ancak önceki gün MHP Genel Merkezi ilçe kongrelerinin mevcut ilçe başkanları ile tek listeli gerçekleşeceğini açıkladı. Genel merkezin açıklamasının ardından MHP Gebze İlçe Başkan Adayı Ömer Cihan Kavak adaylıktan çekildi.

TEK DAY AÇIKLAMASI

Kavak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Kongresinde, Türk-İslam davasına el atıp Allah rızasına nail olabilmek adına gördüğümüz lüzum üzerine ilçe başkanlığı için aday olmuşsam da, MHP Başkanlık Divanı tarafından alınan, kongrelerde istişare yapılarak tek aday, tek liste üzerinden seçime gidilmesi yönündeki kararın lider Dr. Devlet Bahçeli’nin iradesini yansıttığını teyit etmemiz ve kararda tavsiye edilen istişare kapısının, bugün MHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere mevcut ilçe başkanlarının tek aday olarak seçime gireceğinin ilan edilmesiyle birlikte kapanması üzerine, daha çocuk yaşlarda ettiğimiz Ülkücü Yeminine sadık kalıyoruz.

GERİ ÇEKİYORUM

Emir olarak kabul ettiğimiz lider Devlet Bahçeli’nin iradesine karşı gelmek gibi bir yola girmemiz mümkün olmadığından, hiç kimsenin baskısı altında kalmadan, uzun süredir büyük bir özveriyle birlikte çalıştığımız dava arkadaşlarımızla yaptığımız istişare doğrultusunda adaylığımı geri çekiyorum. Bu süreçte şahsıma destek olan başta çalışma ekibimizdeki dava arkadaşlarım olmak üzere herkese teşekkür ederim. Ülkücü duruşumuzu her daim olduğu gibi bu sefer de tavizsiz şekilde sergilediğimize dikkat çekmekle, yapılacak olan kongrelerimizin camiamıza ve İslamın son kalesi olan Türk-İslam Devletimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ederim

KocaeliBarışGazetesi

 


yukarı çık