Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8619
  • Euro 9.3705
  • GR ALTIN 458.52
  • ÇEYREK 752.32

MHP Meclis Üyesi, Bahçeli’ye rağmen karşı çıkmış!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Özhan Kurt’un, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye rağmen çoklu baro yasa tasarısına karşı çıktığı ve baronun eylemlerine katıldığı ortaya çıktı.

MHP Meclis Üyesi, Bahçeli’ye rağmen karşı çıkmış!
  • 29 Ağustos 2020, Cumartesi 16:25

Çoklu baro sisteminin dayatılması ve savunma hakkının kısıtlanması ile ilgili yasa tasarısına tepki gösteren 70 baro başkanı “Savunma Yürüyor” sloganıyla geçtiğimiz ay Ankara’ya yürüdü. Aralarında Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in de bulunduğu Baro başkanlarının Ankara’ya ulaşmasının ardından polis ablukasını alınmasıyla birlikte Kocaeli Barosu’na bağlı avukatlar İzmit ve Gebze’de eylemler düzenledi.

MHP ÇOKLU BAROYA DESTEK VERDİ

KocaeliBarışGazetesi'nin haberine göre; Çoklu baro görüşmeleri esnasında teşkilatlara genelge gönderen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Görüşülen çoklu baro kanun teklifiyle barolar demokratikleşecek, avukatlar özgürleşecek, savunma daha da güçlenecektir” açıklamasında bulunmuş, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü de yaptığı basın açıklamalarında çoklu baroya karşı olanlara sert sözlerle yüklenmişti. Yapılan eylemlerin ardından yasa tasarısı AKP ve MHP oylarıyla mecliste kabul edilmişti.

MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ KARŞI ÇIKMIŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Kocaeli Barosu’nda da yönetim kurulu üyesi olan Özhan Kurt’un çoklu baro yasa tasarısına karşı çıkan eylemlere katıldığı öğrenildi. İzmit ve Gebze’de Kocaeli Barosu adına konuşmalar da yapan Kurt’un, Bahçeli’ye rağmen yasa tasarısına karşı çıkması görenleri oldukça şaşırttı.

Çoklu yasa tasarısına karşı olanları bile sert sözlerle eleştiren MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün MHP’li Meclis Üyesi Kurt’tan haberdar olup olmadığı bilinmiyor. Ünlü’nün Bahçeli’ye rağmen eylemlere katılan Kurt ile ilgili bir açıklamada bulunup bulunmayacağı ise ayrı bir merak konusu oldu.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık