Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4212
  • Euro 10.9773
  • GR ALTIN 538.36
  • ÇEYREK 883.58

Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde provokasyon girişimi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize'nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada bir grup provokatörle karşılaştı. Esnaf ziyaretinin ardından Akşener, günlerdir köylerinin talan edilmesine karşı çıkan İkizderelilerle bir araya geldi.

Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde provokasyon girişimi!
  • 20 Mayıs 2021, Perşembe 15:21

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 11.00 sıralarında uçakla Trabzon Havalimanı’na geldi. Burada halk oyunları ekibinin horon gösterileri ile karşılanan Akşener, ardından kara yolu ile Rize’ye hareket etti. İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti.

Esnaf ziyaretinde bulunan Akşener'e bir grup provokatörle karşılaştı. Bu sırada grupla, İyi Partililer arasında gerginlik çıktı. 

Bir kadın, Akşener'e "PKK'yla işbirliği yapan, burada ne işiniz var sizin?" diye sordu. Gelen tepki üzerine "PKK ile işbirliği yapmıyor mu bu, CHP'yle iş birliği yapmıyor mu bu? Açıklama yapar mısınız?" diye sorusunu yineleyen kadına Akşener'in yanıtı şöyle oldu:

"Yapmıyorum kardeşim, bak ezan okunuyor. Nasıl bir iftira? Sizi Allah'a havale ediyorum. Ayıp, ayıp be. Megri megri'yi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttum? Haydi oradan."

Halkla bir araya gelen Akşener, sorunlarını dinleyerek desteklerini sürdüreceğini söyledi.

PROVOKASYON GİRİŞİMİNDE A HABER DETAYI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada provokasyon girişiminde bulunuldu.

Provokasyon girişiminde esnasında Meral Akşener'in hiçbir ziyaretini takip etmeyen A Haber'in mikrofon ve kamerasının orada bulunması dikkat çekti.

İkizdere ziyareti esnasında Akşener'in yanına yaklaşan bir kadın,  "Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum. Meral Akşener'e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan" sözleriyle tepki gösterdi.

A HABER DETAYI

Aykırı'nın haberine göre; Olay anında Akşener'in hiçbir programını takip etmeyen A Haber'in kamera ve mikrofonunun orada olması dikkat çekti.

A Haber'in protesto esnasında orada bulunması, olayın "kurgu" olabileceği iddialarını güçlendirdi.

İYİ PARTİLİ AHMET ÇELİK'TEN TEPKİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Meral Akşener'in Rize ziyaretinde bir grup tarafından gerçekleştirilen provokasyona sert tepki gösterdi.

Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Liderimiz Sayın Meral Akşener'in Rize Programı'nda ilgiyle karşılanmasını hazmedemeyen malum kişiler, provokasyon talimatı vermişler. Milliyetçiliğimizi sorgulamak isteyenler,19 yıllık ülke yönetim geçmişlerine dönüp bakabilirler. Kimler kimlerle yol yürümüşler. Hadi oradan" dedi.

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’ne yapılmak istenen taşocağına karşı köylülerin direnişi devam ederken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in direnen köylülere destek ziyaretinde bulundu. 

Akşener, İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada provokasyonla karşılaştı.

Yaşanan bu duruma tepki yağarken, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik sosyal medya hesabından konu ile ilgili tepkisini ortaya koydu.

Çelik paylaşımında, "Liderimiz Sayın Meral Akşener'in Rize Programı'nda ilgiyle karşılanmasını hazmedemeyen malum kişiler, provokasyon talimatı vermişler. Milliyetçiliğimizi sorgulamak isteyenler,19 yıllık ülke yönetim geçmişlerine dönüp bakabilirler. Kimler kimlerle yol yürümüşler. Hadi oradan!"  dedi.

DAVUTOĞLU: KINIYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Rize'de provokatif eylemlerle karşı karşıya kalmasının ardından destek mesajı paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akşener’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ziyaret için bulunduğu Rize’de birkaç noktada bazı provokatif eylemlerle karşı karşıya kaldı.

Olayların ardından sosyal medya hesabından destek mesajı paylaşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in Rize ziyareti sırasında yapılan provokasyonu kınıyorum. Sayın Akşener'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU: KESİNLİKLE ORGANİZE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize'de karşı karşıya kaldığı provokatif eylemlere ilişkin, “Kesinlikle organize. Bu ülkede demokrasi algısını güçlendirmek istiyorsak ve Türkiye’yi dünyaya rezil etmek istemiyorsak, siyasi partilerin konuşmalarına izin vermemiz gerekir” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında Sözcü Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize’de karşı karşıya kaldığı provokatif eylemlere ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“ASLA KABUL EDİLEMEZ”

“Siyasetçinin görevi nedir? İktidara gelip, ülkeyi yönetmektir ve bunun için de halka gitmektir, halkı dinlemektir, var olan sorunları saptayıp, sorunların çözümlerini halka anlatmaktır. Eğer siyasetçinin görevi buysa, vatandaş ister dinler, ister dinlemez; ister oy verir, ister oy vermez. Ama bir siyasi parti liderine saldırıda bulunmak, onun konuşmasını engellemek asla kabul edilemez. Yapan kişiler, demokrasi kültüründen nasibini almamış kişilerdir.

“KABAHAT ÜLKEYİ BU HALE GETİRENDE”

Meral hanım Rize'ye gidiyor; sorunlar var, sorunlara sahip çıkmak istiyor, çözüm üretmek istiyor, vatandaşla konuşmak istiyor, esnafın derdini dinlemek istiyor. Esnaf gerçekten perişan vaziyette. Bir partinin genel başkanın da bu hareket, davranışı zaten olması gereken bir davranış. Siz ama tahammül edemiyorsunuz, ‘buraya niye geldin' diyorsunuz ve eleştiriyorsunuz veya onun konuşmasına veya siyasi görevini yapmasına engel oluyorsunuz. Kabul edilebilir bir olay değil. Doğru değil. Onlara kabahat bulmuyorum, ülkeyi bu hale getirende asıl kabahat.

“KESİNLİKLE ORGANİZE”

Provokatif eylemlerin ‘organize’ yapıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kesinlikle organize. Bu insanlar önceden bir yere yerleştirilir, ‘genel başkan buraya gelecek' denir, ‘siz şu protestoları yaparsınız' denir. Bazen parayla tutulur, bazen militan olarak görevlendirilir. Maalesef bunlar zaman zaman oluyor. Olmaması en büyük dileğimiz. Bu ülkeye demokrasi gelecekse herkesin düşüncesine hepimizin saygı duyması lazım. Bu ülkede demokrasi algısını güçlendirmek istiyorsak ve Türkiye'yi dünyaya rezil etmek istemiyorsak, siyasi partilerin konuşmalarına izin vermemiz gerekir. Doğrusu da budur” diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: ÇİRKİN DAVRANIŞI KINIYORUM

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize'de provokasyonla karşı karşıya kalmasının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ziyaret için bulunduğu Rize’de bir kaç noktada bazı provokatif eylemlerle karşı karşıya kaldı.

Olayların ardından sosyal medya hesabından Akşener'e destek mesajı paylaşan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Siyasetçi her yerde halkla buluşma ve fikrini ilan etme hakkına sahiptir. Sayın Meral Akşener’e, Rize İkizdere ziyaretinde yapılan saldırı siyaset kurumuna yapılmıştır. Misafirperverliğe yakışmayan bu çirkin davranışı kınıyor, Meral Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık