Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Yüzünü Türk'e dön!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Askerlerimizin Barış Pınarı Harekatı'ndaki kahramanca mücadelesine dikkat çeken Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'dostlarının' yalnız bıraktığını söyledi. Akşener'in Erdoğan'a yönelik "Yüzünü Türk'e dön" çıkışı büyük alkış aldı.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Yüzünü Türk'e dön!
  • 15 Ekim 2019, Salı 10:30

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatı'nda mücadele eden kahraman askerlerimize selam gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sırbistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı "Millet İttifakı'nın parçalanması bizim için çok önemli" şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Akşener, "aha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor. Burdan Türk ordusunu, Türk gençlerini selamlıyorum" şeklinde konuştu.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Türkiye’nin iyi ve cesur insanları elbette terörün karşısında duracaktır. Buradan sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Böyle bir dönemde makamınız gereği sözlerinize son derece dikkat etmeniz gerekir. Mehmetçik harekattayken size düşen farklılıkları körüklemek değil, ortaklıkları güçlendirmektir. Harekat sürerken, ‘Millet İttifakı dağılmalıdır’ şeklinde konuşmak makamınıza yakışmaz."

"Bu vatan, atamızın gençlere emanetidir. Bizim gençlerimiz mirasına sahip çıkıyor. Biz siyasetçilerin doğru siyaset yapmalarının sorumluluğu büyüktür. Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor. Burdan Türk ordusunu, Türk gençlerini selamlıyorum. (Akşener, sonrasında asker selamı verdi)"

"İKİ DEVLET DIŞINDA OPERASYONA DESTEK YOK"

"İletişim Başkanlığı var, lobi faaliyetleri var ama iki devlet dışında operasyona destek veren yok. Türkiye ilk kez sınır ötesi harekat yapmıyor. Daha önce de çok sayıda operasyon yapıldı, yapılmaya devam edilecek. Ancak hiçbir operasyonda bu kadar yanlık kalmadık. Erdoğan’ın dostları yalnız bıraktı. Oturduğu makamı 1974’teki barış harekatına borçlu olan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile harekata karşı çıktı. İşe iletişim ve diplomasiden başlamanız lazım Sayın Erdoğan. İki yıldır Fırat’ın doğusuna harekat yapacağız dediniz anlamıyorlar diyorsanız. Anlamıyorlarsa anlatmanız lazım Sayın Erdoğan. Devletin amacı derdini milletine ve dünyaya net bir şekilde anlatmaktır."

"TÜRKİYE'NİN MİLLİ MENFAATLERİYEL KUMAR OYNADI" 

Devletin görevi derdini amacını milletine ve dünyaya net ve duru bir biçimde anlatabilmektir. Ama dünyayı haklılığımıza ikna etmekle sorumlu olan dışişleri bakanımız üniforma ile şov yaparsa derdinizi anlatamazsınız. Harekât başladıktan sonra ikan etmeye başlarsanız yalnız kalırsınız. Türkiye’nin tarihten gelen bir dış politika stratejisi vardı. Bu stratejisinin ağırlık merkezi Orta Doğu değildi. Daha dengeliydi. Statükonun korunması ile çatışma hallerinde tarafsızlık benimseniyordu. Türkiye’yi bu duruma getiren strateji değişikliğidir. Türkiye’nin milli menfaatleriyle kumar oynandı

Suriye’nin toprak bütünlüğü için Suriye devletine karşı Suriyeyi parçalayanlarla birlikte mücadele ediyoruz. Bu cümle ne kadar tutarlıysa son 10 yıldır yürütülen Suriye politikası da o kadar tutarlıdır. Sonuçlarını da hep beraber yaşıyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğü için Suriye devleti ile birlikte Suriye’yi parçalayanlarla birlikte hareket etmek olmalıydı


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık