Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Meral Akşener'den Erdoğan'a çağrı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarında, Montrö hakkında bildiri yayınlayan amirallerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a çağrı!
  • 05 Nisan 2021, Pazartesi 18:16

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli amirallerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

Emekli amirallerin şekil olarak yanlış bulduğumuz bu bildiri konusunu, siyasetin siyasetçiler tarafından tanzim edilmesi gerektiğini, siyasetçinin rakibinin siyasetçi olduğunu, siyasetçileri beğenmeyenlerin, iktidar partilerini beğenmeyen biz muhalefet partileri olarak, Meclis Başkanı’nın Montrö konusundaki çıkışını en sert şekilde eleştirip, iktidar partisinin en büyük ortağının da herhangi bir tavır almadığını gördük, Meclis Başkanı da bunu yanlış anladınız diyerek geriye adım attı.

Bir hafta sonra böyle bir bildiri yayınlanmasının, Türkiye’nin iktidarının bugüne kadar kutuplaştırma siyasetine katkı yapacağını gördük, bildik ve demokrasi üzerinden tartışma açılacağını onun taa darbeye kadar götürüleceğini ön gördük, iktidarın üzerinde tepineceğini ön gördük ve dün sonuç olarak ortaya çıkan bildirinin ardından demokrasinin yanındayız. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir ancak kişilerin söz söyleme hakkı vardır.

Ama gece yarısı bildirisinin doğru olmadığını, bunun da bir zevzeklik olduğunu. Yani çok konuşma, boş konuşma anlamına geldiğini söyledik. Ama şimdi bunun üstüne siz bu insanları gözaltına alma yoluna giderseniz, bizim iktidara şunu söyleme hakkımız doğar. Şimdi bu zevzekliklerin yapıldığı birçok iktidar partisi bürokratları var. İktidar partisini öveceğim derken, pek çok zevzeklik yapan bürokrat var.

Buradan sayın Erdoğan ve arkadaşlarına sesleniyorum. Madem burada bir gözaltı süreci başlattınız. Zevzeklik olarak tanımladığı bu bildiri üzerinden bir gözaltı süreci başlattınız. Şimdi muhalefet partilerine, ana muhalefet partilerine hakaret eden, İYİ Parti’nin genel başkanına hakaret eden yargıçlardan tutun, Saray şürekâsına kadar atanmışların zevzekliklerini de gözaltına alarak soruşturun bakalım, bunun da sonuna kadar takipçisi olacağız.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık