Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2463
  • Euro 10.7761
  • GR ALTIN 529.97
  • ÇEYREK 869.68

Meral Akşener'den Erdoğan'a '2023' yanıtı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “2023’e kimin kalıp kimin kalmayacağına burada toplanan Keşanlı karar verecek. Türkiye’nin selameti için bir an önce etrafındaki çapsız danışmanlarını, ekonominin içine tükürmüş çapsız damadını ekonominin başından çek” dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a '2023' yanıtı!
  • 19 Şubat 2020, Çarşamba 17:21

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirne’de esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın , ‘İYİ Parti 2023’e kalmaz’ sözüne yanıt veren Akşener, “2023’e kimin kalıp kimin kalmayacağına burada toplanan Keşanlı karar verecek. Türkiye’nin selameti için bir an önce etrafındaki çapsız danışmanlarını, ekonominin içine tükürmüş çapsız damadını ekonominin başından çek” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İlçe esnaf ziyaretlerinin dördüncüsünü Edirne’de gerçekleştiriyor. Akşener, Edirne İpsala İlçesi ile başladığı ziyaretine Keşan ilçesinde devam etti.

Keşan’da toplanan kalabalığa seslenen Akşener, Erdoğan’ın “İYİ Parti 2023’e kalmaz” sözünü eleştirerek, 2023’e kimin kalıp kimin kalmayacağına halk karar verecek dedi.

Akşener konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sayın Erdoğan demiş ki, ‘İYİ Parti 2023’e kalmaz’ rahmetli anacığım derdi ki; kul kurar kader gülermiş. Sayın Erdoğan; gel buraya Keşan’a, Keşanlıların işsiz gençlerinin, esnafının iki katına çıkmış elektrik parasının, doğalgaz parasının, vergisini ödeyemeyen esnafının, iş bulamayan iki çocuklu babanın, kayınpederinin emekli maaşına kalmış damadının sorunlarını dinle. Etrafındaki çapsız danışmanları dinleye dinleye böyle oldun. Van’da insanlar çığ altındayken, gittin Kırkkale’ye insanların kafasına keyif çayı attın. 2023’e kimin kalıp kimin kalmayacağına burada toplanan Keşanlı karar verecek. Türkiye’nin selameti için bir an önce etrafındaki çapsız danışmanlarını, ekonominin içine tükürmüş çapsız damadını ekonominin başından çek.”

Esnafın yandığını, evlerde tencerelerin kaynamadığını gördüklerini anlatan Akşener, “Pazar’da bir kadın dedi ki, ıspanak, lahana, karnabaharı üçünü bir arada alamıyorum, börek yapacağım yırtık yufka aldım’ diyor. Sayın Erdoğan yırtık yufka nedir bilir misin? Yırtık yufkanın, yırtık olmayan yufkadan farkını bilir misin? Herkese inat, ağalara inat gezmeye devam edeceğim. Esnaf esnaf, çiftçi çiftçi tek tek vatandaşın ayağına giderek gezmeye devam edeceğiz. Bu ağaları buraya sizin gözünüzün içine bakmaya, oy için yalvartmaya getirteceğim. Salı günüde buradan ne öğrendiysem anlatacağım, hepsinin rahatı bozulacak” dedi.

Esnaf ziyaretleri sırasında oto sanayisini de ziyaret eden Akşener’e sanayiciler, ilk defa bir genel başkanın sanayiye gelmesinden onur duyduklarını ve çok sevindiklerini söyledi. Ardından Akşener’e sorunlarını çözmesi için sanayi esnafının sorunlarının olduğu, KOSGEB kaynaklarıyla ilgili bir dosya verildi. 

Akşener, daha sonra sanayiyi gezdi, giydiği kaynak kıyafetiyle kaynak yaptı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık