Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Meral Akşener'den Diyanet'e faiz tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TOKİ'den ev almak için çekilen faizli kredinin caiz olduğunu savunan Diyanet'e tepki gösterdi. Akşener, "Sol elle mi yemek yiyelim sağ elle mi yemek yiyelim? 'Hangisi haram, hangisi caizdir' konularına böylece 'faiz riba değildir' eklendi. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Meral Akşener'den Diyanet'e faiz tepkisi
  • 16 Ocak 2020, Perşembe 21:33

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanlığı tarafından Güçlü Türkiye Buluşmaları kapsamında “Türkiye’de Enerji’nin Yönü” konulu bir panel düzenlendi.

Ankara'da düzenlenen panele; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları, İYİ Parti Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partilinin katılım gösterdi.

DİYANET'İN FAİZ ÇIKIŞINA TEPKİ

Akşener, programın öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bazı belediyelerin AKP'ye geçeceği iddialarına ilişkin bir soruya Akşener "Güneş Motel diye diye gezdiler. Demek ki tarih tekerrürden ibaretmiş" cevabını verdi.

Diyanet'in faiz kararına tepki gösteren Meral Akşener, "Sol elle mi yemek yiyelim sağ elle mi yemek yiyelim? 'Hangisi haram, hangisi caizdir' konularına böylece 'faiz riba değildir' eklendi. hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri, "İYİ Parti, 4 aydır yoğun bir biçimde iyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sistemin Türkiye'ye nefes aldıracağını, 21 yüzyılın değerlerine, gençlerin taleplerine uygun bir bakış açısıyla yeniden, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş deme nedenimiz o, eskinin eksikliklerini de giderip demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, kuvvetler ayrılığının tesis edileceği bir yöntem öneriyor" dedi.

Akşener, şöyle konuştu; "Rusya bu konuda böyle bir adım attığına göre demek ki çağın ihtiyaçları bu yönde. sayın Putin ile sayın Erdoğan'ın da kankalığını bildiğimize göre, umarım birbirlerini etkilerler. Türkiye de nefes alır."

 

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık