Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4016
  • Euro 10.1767
  • GR ALTIN 503.69
  • ÇEYREK 826.35

Meral Akşener'den çarpıcı açıklama; Seçilemiyecek!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son dönemde saldırıların hedefi haline gelen Yeniçağ gazetesi ziyaretinde gündemi değerlendirdi. Yıllardır politikanın içinde olarak yaptığı analizi paylaşan Meral Akşener, “İster benim öngördüğüm tarihte olsun ister 2023’te olsun sizinle iddiaya varım Sayın Erdoğan seçilemeyecek” dedi.

Meral Akşener'den çarpıcı açıklama; Seçilemiyecek!
  • 28 Ocak 2021, Perşembe 17:11

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son dönemde saldırıların hedefi haline gelen gazetemize ‘Geçmiş Olsun’ ziyaretinde bulundu.

Yazarımız Orhan Uğuroğlu’na yönelik saldırıyı kınayan İYİ Parti lideri Meral Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti lideri, Türkiye ekonomisinin giderek kötüleştiğini ve iktidarın bunu görmezden gelmek için sürekli gündemi değiştirdiğini vurguladı. Yıllardır politikanın içinde olan biri olarak bir analiz yaptığını ve Haziran ayında seçim beklediğini yeniden vurgulayan Meral Akşener, bu beklentisinin temellerini ise şöyle anlattı:

“Herhangi bir bilgim yok ama siyasi okumalarıma göre ben haziran ayında seçim bekliyorum. Birincisi ‘Biden’ın karşısına ben seçildim’ deyip sıfırdan ben kazandım deyip oturmak ister, ikinci motivasyonu; ‘Ekonomi daha da kötüleşecek’ deyip şansını denemek ister diye düşünüyorum.

“İDDİAYA VARIM SAYIN ERDOĞAN SEÇİLEMEYECEK”

Ancak ister benim öngördüğüm tarihte olsun ister 2023’te olsun sizinle iddiaya varım Sayın Erdoğan seçilemeyecek. Çünkü kor seçmeni, yani o Ak Partililikten ziyade Reisçi olmuş bir seçmen kitlesi var, şu anda ekonomideki berbatlık o seçmendeki tüm okları Sayın Erdoğan’a atıyor. Yani önceden ‘Reis iyi etrafı kötü’ idi, şimdi olmayacak bu işe doğru gitmiş durumda. Dolayısıyla seçilemez.”

Akşener'e ziyarette İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem eşlik etti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık