Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6305
  • Euro 10.1291
  • GR ALTIN 492.78
  • ÇEYREK 808.47

Meral Akşener'den Bitlis ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener memlekete gezilerine devam ediyor. Ankara'dan THY'ye ait tarifeli uçakla Van'a gelen ve daha sonra Bitlis'e geçen Akşener coşkuyla karşılandı.

Meral Akşener'den Bitlis ziyareti
  • 27 Temmuz 2021, Salı 18:31

Meral Akşener, her il gezisinde olduğu gibi temaslarına yine  esnaf ziyaretleriyle başladı.

Bu sırada market sahibi bir vatandaş Akşener'e, "Evlerimiz yıkılacak, işler çok kötü değil ama yakın bir zamanda ekmek götüreceğimiz bir evimiz olmayacak" dedi. 

ÇOŞKULU KARŞILAMA 

Bitlis’li vatandaşlar Akşener’e “Buranın adı Nur Caddesi, bu caddede ne kadar ev, işyeri varsa yıkacaklar. Kime söylediysek bir çare bulamadık, sizden ricamız bu yıkımı durdurun,  ev ve iş yerlerimizin karşılığında devlet bize çok az para veriyor. Bir de mahkeme kararı var, karar olmasına rağmen belediye yıkım işlemini durdurmuyor” dedi. 

Nur Caddesi’nin yıkılması hakkında bir başka esnaf ise şöyle konuştu; “Dere kenarı ve üstü ayrımı yapılmadan herkes mağdur olacak şekilde bu yıkım olacak. Ramazan Bayramı’ndan önce 300 polisle dükkanıma saldırdılar. Bizim burada ciğerimizi yıktılar. Bitlis'İ 2 çete yönetiyor. Benim dükkanım dere üstü değil dere kenarı. O kadar doluyum ki size anlatamam” diye konuştu. 

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık