Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6351
  • Euro 10.1327
  • GR ALTIN 493.43
  • ÇEYREK 808.74

Meral Akşener: Yangınlara Sebep olanlar...

Yangın bölgelerini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla'nın ardından geçtiği Antalya'da açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener: Yangınlara Sebep olanlar...
  • 01 Ağustos 2021, Pazar 16:24

Yangın bölgelerini ziyaret eden Akşener, Muğla'nın ardından geçtiği Antalya'da açıklamalarda bulundu.

Akşener, "Orman yangınlarına sebep olanlar ve olacaklarla ilgili arkadaşlarımız kanun teklifi verecek. O kişiler terör üyeliği ile yargılanmalıdır." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla’nın ardından yangından en çok etkilenen illerimizden Antalya’ya geçti. Akşener’e Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek de eşlik etti.

Manavgat’ta incelemelerde bulunan Akşener, yangınlarda hayatını kaybeden 5 vatandaşımız için baş sağlığı diledi.

Burada konuşan Akşener, koordinasyon sisteminin yetersiz olduğunu dile getirdi.

Akşener, Millet İttifakı’nın belediye başkanlarının koordinasyon dışında tutulduğunu söyledi. Bu duruma son verilmesi çağrısında bulunan Akşener, uçakların yetersizliği konusuna da değindi.

Bütün enerji ve imkanların birleştirilmesi gerektiğini söyleyen Akşener, “Söylenecek çok şey var ama bugün birlik beraberlik günü” dedi.

"TERÖR ÜYELİĞİ İLE YARGILANMALIDIR"

Kundaklama iddialarına ilişkin konuşan Akşener, “Manavgat özelinde anlatılanlar var. Türkiye genelinde anlatılanlar var. Eğer kundaklama varsa derhal bu kişiler bulunmalıdır. Kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Orman yangınlarına sebep olanlar ve olacaklarla ilgili arkadaşlarımız kanun teklifi verecek. O kişiler terör üyeliği ile yargılanmalıdır. Yanan ormanların yerine bir santimetre beton yapılmamalıdır. Yapılırsa elbet seçim gelecek. Oralara yapılan betonlar yıkılır bunun hesabı sorulur.” dedi.

Meral Akşener, sözlerini yangınla mücadele eden personel ve vatandaşlara teşekkür ederek bitirdi.

Akşener, “Bu beraberliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık