Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2643
  • Euro 10.7631
  • GR ALTIN 527.31
  • ÇEYREK 865.8

Meral Akşener: Söylenenler çok vahim!

İYİ Parti lideri Akşener korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek’in kabrini ziyaret etti. Ziyaret sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener, Rize'de yaşanan olayların ardından, vatandaşların kendisinden özür dilediğini ifade etti.

Meral Akşener: Söylenenler çok vahim!
  • 24 Mayıs 2021, Pazartesi 18:59

İYİ Parti lideri Akşener korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek’in kabrini ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener, Rize'de yaşanan olayların ardından, vatandaşların kendisinden özür dilediğini ifade etti. 

Akşener'in açıklamaları özetle şu şekilde:

İYİ Parti an itibariyle düzenli bir şekilde aylık periyotlarda yükselen bir parti dün görmezden gelinen parti bugün milleti dinleyip çözüm üreten bir konumdadır teveccüh artıyor bir yerlerden oy geliyor. Karar değiştiren seçmenin neden bu tercihte bulunduğunu anlamak yerine bize karşı yapılan davranışlar siyasi centilmenliğe sığmaz. Benim Netanyahu ile söylediklerim belli çarpıttılar. Sedat Peker’in söyledikleri var ona ne cevap verecek arkadaşlar. Buna cevap vermesi gerekirken Meral Akşener konuştu onu çarptıralım dediler. Bu çarptırmanın İkizdere’deki boyutu iğrençti çünkü biz İkizdere'deki esnaftan orada yaşayan insanlardan saygısızlık görmedik. Aynı şekilde Çayeli’de de bir şey görmedik bu neyi gösteriyor, cevap verilemeyen soruların ağırlığı altında eğilmenin tezahürü. O sorulara cevap versinler önce. Onun için bunlar olur. Biz etkilenir miyiz bundan etkilenmeyiz. Çanakkale’de ışıklarımız söndürüldü. Bize saldırıya kalkışıldı. Nevşehir’de Niğde’de salon verilmedi. Biz yine işimize bakacağız. Orada esnaf “Biz bu değiliz” diyerek özür diledi. Ben vatandaşla bir sorun yaşamadım.

"BİZ VATANDAŞLARA AYNA TUTACAĞIZ"

Rize’de olanlara bir şey yok tabi ama küfreden herkese Allah’ın emri dava açacağız. Biz yandaşlara ayna tutuyoruz. Bakanından gazetesine, yandaşına, hocasına bu kadar mı olur, Kadın bedeni üzerinden küfretmek. Bu arkadaşlar dini hassasiyeti yüksek olarak bilinir. Bir pislik iğrençlik söz konusu. Bir aile meselesi olduğu için ortaklar arasında. Aile işlerini sokakta tartışmayalım demişlerdir. Biz başta dedik ki bu ailenin içine girmeyelim. Kerim Çoraklık üzerinden söylenenler çok vahim. O arkadaşımıza bazı şeylerin teklif edilmesi. “Şöyle şöyle dersen seni bırakırız” bu çok vahim. Sedat Peker, vahim iddialarda bulunuyor ama bu sefer daha ciddi kokain. İddia sahibi bir şeyler söylüyor, bir yerle söylüyor. Benim adıma 2016 Ekiminden beri çık bir dosya var. Bir gizli tanık da değil ha ihbar mektubu üzerine açılmış, benim ifadem alınmadı kimsenin bilgisi yok ve hala açık. HTS kayıtlarına baktın her şeyine baktın gel artık benim ifademi al doğru mu? Meral Akşener’in iftiraya uğradığı bir sistemde o dosya açık. İddialar var. Bu iddiaların çok vahim olduğu bir gerçek. AKP içindeki aklı başında herkes bununla ilgili çalışma yapılmasını söylüyor. Bunlardan biri de Cemil Çiçek. Başka arkadaşlar da var. Bir savcı harekete geçirilmez mi. Bunlar aile olmuşlar birbirlerine top atıyorlar.

"TAVSİYEM İDDİALARIN MUTLAKA ARAŞTIRILMASI"

Yalnız Türkiye’nin yurt dışındaki imajı ne oluyor. Susurluk meselesi sonrası İçişleri Bakanı olmuş bir insanım. Bakın o Susurluk meselesinin DYP’ye ödettiği bir bedel var. Aynı bedeli Anavatan’a Alaattin Çakıcı ve Türkbank meselesi ödetmiştir. Buradan söylüyorum ki; Bu gün ortaya saçılan bu iddialar isnatlar neyse adı adam gibi araştırılmaz soruşturulmazsa kamuoyu ile paylaşılmazsa zaten seçilemeyecekti ama gerçekten Abbas yolcu olur. Ortaklara tavsiyem; bu iddiaların mutlaka araştırılmasıdır. Savcılar tarafından. Sayın Soylu’nun da soruşturmanın selameti açısından kendi isteğiyle, soruşturma sonuçlanana kadar görevinden ayrılması elzemdir. Partisinin geleceği, çok sevdiği Sayın Cumhurbaşkanı’nın seçimi açısından elzemdir.

MUSTAFA ŞİMŞEK'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ 

İYİ Parti lideri Akşener korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek’in kabrini ziyaret etti.

Akşener, geçtiğimiz hafta korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek’in kabrini ziyaret etti. Meral Akşener, gerçekleştirdiği kabir ziyaretinin ardından Şimşek'in ailesine taziyede bulundu.Mustafa Şimşek, 1 ay önce yakalandığı korona virüs nedeniyle Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Şimşek, hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık