Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7705
  • Euro 11.3932
  • GR ALTIN 564.45
  • ÇEYREK 926.27

Meral Akşener Muğla'da konuştu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Muğla Büyükşehir Belediyesi ziyareti sonrası konuştu. Akşener; ''Buradan tekrar ilan ediyoruz, Kanal İstanbul’un ihalesine girecek hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz'' dedi

Meral Akşener Muğla'da konuştu
  • 28 Haziran 2021, Pazartesi 17:52

Memleket Gezileri kapsamında Muğlalı esnafları gezen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada düzenlediği basın toplantısında Kanal İstanbul Projesiyle ilgili net mesajlar verdi.

Akşener şunları kaydetti:

"KESİNLİKLE O PARALARI ÖDEMEYECEĞİZ"

“Erdoğan, hem benim hem CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ihaleye girecek şirketlere paralarının ödenmeyeceği dair açıklamalarımıza cevap verdi.Birincisi Erdoğan, anlaşılıyor ki gelecek ilk seçimde kazanamayacaklarını anlamış. İkinci olarak ise Erdoğan “söke söke alırlar” diyerek milleti tehdit etti. Erdoğan, milletin başı, Cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa tahkim üzerinden batılı ülkelerin yada Çin gibi ülkelerin avukatı mıdır? Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Kendi partim adına tekrar söyleyeyim. Yerli, yabancı tüm şirketlere sesleniyorum: Bu ihalenin içinde yer alanlar, biz kesinlikle ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Erdoğan’da bunu kabul etmiş görünüyor.”

"TÜRKİYE'NİN DAĞINA TAŞINA ÇÖKÜLMÜŞ"

Muğla’da çıkan yangınla ilgili görüşleri sorulan Akşener, “Bu akıllı yangınlar, tatil yörelerinde çok sık başımıza gelen ve söndürülmesinde nedense genellikle sorunlar olan, yeteri miktarda yandıktan sonra ancak söndürülebilen yangınlardır. Bu işin peşinde olacağız. Bir şehidimiz var, Allah mekanını cennet etsin. Bu artık Türkiye’nin yönetilemediği, son dönemlerde ortaya çıkan ifşalar üzerinden baktığımızda Türkiye’nin dağına taşına çöküldüğü anlamını taşıyor. Daha vahimi ise Türkiye’de yolsuzluklar, şaibeler zaman zaman olmuştur ancak Osmanlı döneminden beri olmayan bir şey vardır oda tapunun delinmesidir. Türkiye’de maalesef buda gerçekleşmiştir” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık