Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4009
  • Euro 10.1746
  • GR ALTIN 503.40
  • ÇEYREK 827.17

Meral Akşener Erdoğan'ın siyasi ziyaretlerinin perde arkasını açıkladı

"Erdoğan Seçilemiyeceğini görüyor"

Meral Akşener Erdoğan'ın siyasi ziyaretlerinin perde arkasını açıkladı
  • 13 Ocak 2021, Çarşamba 16:27

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Avcılar'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi parti temsilcileri ve liderlerine gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında, "Ben 2023 veya daha önce yapılacak seçimlerde Sayın Erdoğan’ın seçilemeyeceğini gördüğünü anlıyorum, bu turdan o çıkıyor" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, uzun bir süreden bu yana devam ettiği esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Son olarak Ankara Nallıhan'da esnaf ile buluşan Akşener, bugün de İstanbul Avcılar'da vatandaşlarla sohbet edip, esnafın sıkıntılarını dinledi.

Avcılar'da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştıktan sonra esnafı ile konuşan İYİ Parti lideri, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Akşener, İstanbul'da yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi turuna da değindi.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk ile bir araya geldi.

Erdoğan, son olarak da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir araya gelecek.

Erdoğan'ın siyasi turlarının, seçilememe kaygısı ile olduğunu belirten Akşener, "Ben 2023 veya daha önce yapılacak seçimlerde Sayın Erdoğan’ın seçilemeyeceğini gördüğünü anlıyorum, bu turdan o çıkıyor. Ben ve arkadaşlarıma makam elde etmek için kurulmuş bir siyasal parti değiliz. Bu referandumda çok sert çalışmış bir topluluğuz. Eğer bir sandalye derdinde olan biri olsaydım, Haziran seçimlerinden önce şahsıma teklif edilen başbakan yardımcılığı teklifini reddetmez kabul ederdim" dedi.

"MEMLEKET MASASI TEKLİFİMİ YİNELİYORUM" 

Bütün bunları topladığımızda benim sayın Erdoğan’a bir memleket masası teklifim vardı. Suriye’de işler kötüydü, ekonomi kötüydü bütün bunlar olurken sen darbeci üzerinde yapılan konuşmanın Türkiye’ye zarar getirdiğini, Cumhurbaşkanı’na muhalif ve iktidar mensuplarını davet et ve dış politika, ekonomiye ilişkin onları dinle demiştim. Hala bu sözümün arkasındayım. Bizim hiçbir siyasi parti ile gizli saklı ilişkilerimiz olamaz. Ne Ak Parti ile ne de CHP ile…

Bizim merdiven altı görüşmelerimiz olmadı, bugünden sonra da olmayacak. Sayın Kılıçdaroğlu dahil hepimizin davet edildiği bir masadan bahsediyorum. Mesela rahmetli Demirel başbakanken, Avrupa’ya görüşmeye gittiği zaman rahmetli Erbakan Hoca ve rahmetli Başbuğ ile konuşurmuş. Beyanat vermelerini istermiş. Dün sayın Putin’in Ermenistan Başbakanı ve Aliyev’i yan yana oturması için bile konuşulması lazım.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık